Microsoft stworzył unikalną klawiaturę na Android Wear

Microsoft stworzył unikalną klawiaturę na Android Wear

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:31
12.10.2014
1 komentarz
1904 wyświetlenia

Microsoft od lat tworzy oprogramowanie na wiele różnych platform. Od czasu, gdy Satya Nadella objął stanowisko prezesa, firma jeszcze bardziej skupiła się na rozwoju oprogramowania dla wszystkich najważniejszych platform. Nic więc dziwnego, że Microsoft Research stworzył aplikację klawiatury na inteligentne zegarki z Androidem.

Klawiatura ukazała się dzisiaj i można ją pobrać bezpośrednio ze strony Microsoft Research. Podstawową koncepcją jest możliwość 'rysowania' znaków na ekranie wprowadzania. Trudno byłoby bowiem umieścić pełnowymiarową klawiaturę na tak małym urządzeniu, jakim jest smartwatch. Aplikacja potrafi rozpoznać pismo odręczne użytkownika i zamienić je na tekst. Jak to wygląda w praktyce? Zobaczymy to na poniższym nagraniu.

Stworzenie funkcjonalnej klawiatury dla tak niewielkiego ekranu było nie lada wyzwaniem. Rozwiązanie, zaproponowane przez Microsoft Research, zdaje się jednak spełniać swoje zadanie. Sama aplikacja znajduje się jeszcze w fazie prototypu (co nie jest niczym zaskakującym w przypadku Microsoft Research) i mamy nadzieję, że wkrótce zostanie ulepszona i rozwinięta do pełnej wersji. Aktualna wersja 0.1 posiada wsparcie jedynie dla ekranów o rozdzielczości 320x320 i Motoroli Moto 360. Czas pokaże, czy 'analogowa' klawiatura stanie się powszechnym rozwiązaniem dla miniaturowych urządzeń dotykowych.

Aplikację Analog Keyboard for Android Wear pobierzemy bezpłatnie ze strony Microsoft Research.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsft-has-created-a-unique-keyboard-for-android-wear

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • Piotr Maciejko 21:03 12.10.2014

    Pomysłowe i fajne. Używałbym ale na Surface Watch :P

Skomentuj

Autor