Microsoft startuje z kolejną konferencją, The Microsoft Accessibility

Microsoft startuje z kolejną konferencją, The Microsoft Accessibility

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:06
31.05.2017
0 komentarzy
980 wyświetleń

Od dłuższego czasu Microsoft rozwija wsparcie dla osób niepełnosprawnych, zarówno w kwestii swoich systemów operacyjnych, aplikacji, jak i sprzętu. To jednak nie wszystko, chce on bowiem wyjść dalej, organizując specjalną konferencję (pierwszą w Indiach), poświęconą ułatwieniu życia osobom, których sprawność jest ograniczona.

Wydarzenie to miało miejsce 30 maja 2017 roku, w indyjskim mieście Hyderabad, zaś zebrały się na nim rozmaite osobistości, często zupełnie niezwiązane z technologią (jak chociażby działacze rządowi). Konferencja była podzielona na serię wykładów, traktujących o roli technologii w szkoleniu niepełnosprawnych, oraz budowaniu przyjaznego im biznesu. Wspominano również o konieczności ustanowienia odpowiednich praw, dotyczących zatrudniania ich, oraz ułatwienia im pracy za pomocą rozwiązań technologicznych do tego przystosowanych. Zaprezentowano też kilka projektów, demonstrujących w jaki sposób współczesna technika może ułatwić życie osób niepełnosprawnych. Za ich przygotowanie byli odpowiedzialni: Microsoft, jego partnerzy, oraz organizacje non-profit.

The Microsoft Accessibility

Zapewne, organizacja tego typu wydarzeń przyczyni się do poprawienia standardu życia (oraz pracy) osób niepełnosprawnych, jednak zanim do tego dojdzie w stopniu zauważalnym gołym okiem, minie prawdopodobnie jeszcze sporo czasu. Niemniej, inicjatywa giganta z Redmond stanowi dobry przykład, również dla konkurencyjnych firm.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-hosts-its-first-ever-accessibility-summit-in-india-to-drive-digital-inclusion

Polecamy również w kategorii Wydarzenia specjalne

Komentarze

Skomentuj

Autor