Microsoft rusza z kampanią o prywatności danych w sieci

Microsoft rusza z kampanią o prywatności danych w sieci

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
21:31
23.01.2013
0 komentarzy
1673 wyświetlenia

Microsoft rozpoczął nową kampanię marketingową mającą na celu przekonać użytkowników, że firma, jak żadna inna, dba o prywatność danych osobowych.

Akcja została zorganizowana w związku ze zbliżającym się Data Privacy Day (28 stycznia). Microsoft już wcześniej przekonywał, że dba o prywatne dane swoich klientów, m.in. przez domyślne ustawienie funkcji Do Not Track w przeglądarce Internet Explorer 10, co oczywiście wywołało oburzenie agencji reklamowych.

Dzisiaj informatyczny gigant z Redmond ogłosił rezultat firmowanego przez siebie badania, które sprawdzało wiedzę 1000 osób na temat prywatności i bezpieczeństwa ich danych w sieci. Wyniki pokazały, że 45% badanych nie ma pojęcia jak kontrolować prezentowanie swoich danych. Tylko 40% ankietowanych wie jak chronić swoją prywatność. W związku z tym Microsoft uruchomił nową witrynę, która zawiera informacje i materiały wideo na temat ochrony i zarządzania prywatnymi danymi m.in. w przeglądarce Internet Explorer, wyszukiwarce Bing, systemie Windows Phone 8 i konsoli Xbox. Firma uruchomiła też usługę Personal Data Dashboard, z poziomu której użytkownik może swobodnie zarządzać swoimi danymi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.technet.com/b/microsoft_blog/archive/2013/01/23/microsoft-and-data-privacy-day-helping-you-take-control.aspx

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor