Microsoft rozszerza współpracę z Adobe

Microsoft rozszerza współpracę z Adobe

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:18
07.09.2017
0 komentarzy
1203 wyświetlenia

Na zeszłorocznej konferencji Ignite publicznie ogłoszono zawiązanie partnerstwa strategicznego między Microsoft i Adobe. Obie firmy połączyły swe siły, tworząc synergię takich produktów, jak Microsoft Azure, Adobe Marketing Cloud i Microsoft Dynamics 365. Firmy ogłosiły dzisiaj kolejne rozszerzenie partnerstwa, którego efektem będzie dokonanie kilku nowych integracji. Adobe Sign stanie się preferowanym rozwiązaniem dla podpisu elektronicznego w Office 365 i innych usługach, z kolei Microsoft Teams staje się preferowaną platformą współpracy w Adobe Creative Cloud, Document Cloud i Experience Cloud. Adobe pracuje też nad uczynieniem Microsoft Azure domyślną platformą w chmurze dla Adobe Sign.

Adobe

W najbliższych tygodniach Microsoft i Adobe wprowadzą następujące integracje:

  • Microsoft Office 365 z Adobe Sign: integracja ma na celu zapewnienie szybkiego i bezpiecznego podpisu elektronicznego w całym pakiecie Office 365, wliczając w to Microsoft Word, Microsoft PowerPoint i Microsoft Outlook. Jak zapewniają twórcy, podpisywanie dokumentów elektronicznie na dowolnym urządzeniu może stać się doświadczeniem codziennym.
  • Adobe Creative Cloud i Adobe Stock z Microsoft Teams: klienci Adobe zyskają dostęp do światowej klasy przestrzeni do współpracy, która przyspieszy tworzenie kreatywnego feedbacku, iteracji i podejmowanie decyzji. Integracja z Microsoft Teams rozszerzy się też w przyszłości na Adobe Experience Cloud.
  • Adobe Sign z Microsoft Teams: o takiej możliwości pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Integracja ta ma przyspieszyć procesy tworzenia umów, zatwierdzania i podpisywania przez zespoły. Aplikacja Adobe Sign w Microsoft Teams zawiera kartę, pozwalającą wysyłać dokumenty do podpisu, i bota, który umożliwia członkom zespołu zarządzanie i śledzenie dokumentów.
  • Adobe Sign z Microsoft Flow: jest to integracja, która pozwoli użytkownikom na tworzenie cyfrowych przepływów pracy poprzez dodanie Adobe Sign do dowolnego przepływu w Microsoft Flow. W najbliższych miesiącach firmy będą mogły skorzystać z integracji Microsoft Flow z innymi aplikacjami, takimi jak SharePoint, Dynamics i OneDrive.

Oprócz powyższych integracji Microsoft i Adobe zapowiedzieli też, że będą wspólnie analizować możliwości związane z AI, analityką i inteligentną automatyzacją dokumentów. "Razem z Adobe staramy się wspierać kreatywność i kulturę pracy zespołowej naszych wspólnych klientów, dzięki czemu mogą oni wykorzystać możliwości współczesnego, szybko rozwijającego się miejsca pracy. Jesteśmy podekscytowani tym, że nasze partnerstwo z Adobe rozrosło się, obejmując trzy nasze chmury - Microsoft Azure, Office 365 i Dynamics 365" - mówi Peggy Johnson z Microsoft.

Adobe Sign jest już dostępny dla użytkowników Microsoft Dynamics oraz Microsoft SharePoint. Nowe integracje Adobe Sign z Microsoft Teams, Microsoft Flow, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint i Microsoft Outlook staną się dostępne w nadchodzących tygodniach, podobnie jak integracja Adobe Creative Cloud z Microsoft Teams. Integracja z Experience Cloud to już jednak nieco dalsza przyszłość.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announces-expanded-strategic-partnership-with-adobe/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor