Microsoft rozszerza partnerstwo z Terraform na kolejne usługi Azure

Microsoft rozszerza partnerstwo z Terraform na kolejne usługi Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:25
18.08.2017
0 komentarzy
1201 wyświetlenie

HashiCorp Terraform pozwala deweloperom definiować i wdrażać infrastrukturę chmury z użyciem łatwego do opanowania, niestandardowego języka szablonów o nazwie HashiCorp configuration language (HCL). W zeszłym roku Microsoft ogłosił pełne wsparcie dla Azure Resource Manager w narzędziach Terraform. Teraz gigant ogłasza, że swoją współpracę z HashiCorp rozszerza na kolejne usługi.

Microsoft odnotował rosnące zainteresowanie narzędziami DevOps wśród klientów przenoszących swoje aplikacje do Azure. Prócz tego rośnie liczba klientów, którzy chcą wdrażać aplikacje w wielu środowiskach (wliczając w to wdrożenia hybrydowe i multi-cloud), używając tego samego narzędzia. Aby odpowiedzieć na te potrzeby, Microsoft zwiększył swoje inwestycje w Terraform, ściśle współpracując przy tym z HashiCorp, znanym dostawcą usług w dziedzinach DevOps i zarządzania infrastrukturą chmury. Owa współpraca zaczęła się na początku 2016 r., kiedy to obie firmy ogłosiły wspólne plany zapewnienia pełnego wsparcia dla Azure Resource Manager w wielu narzędziach HashiCorp, takich jak Packer i Terraform.

HashiCorp Terraform

Kolejnym krokiem w rozszerzeniu partnerstwa jest powiększenie liczby usług bezpośrednio obsługiwanych przez Terraform o Azure Container Instances, Azure Container Service, Managed Disks, Virtual Machine Scale Sets i inne. "Chcemy zaoferować dodatkową elastyczność, aby wyrazić infrastrukturę jako kod [infrastructure-as-a-code] i umożliwić łatwe wdrażanie wielu natywnych usług Microsoft Azure bezpośrednio przez Terraform" - pisze Corey Sanders, Director of Compute w dziale Azure.

"Jestem bardzo podekscytowany naszym partnerstwem z HashiCorp. Są dobrze przygotowani, aby wspierać złożoność i różnorodność tej przestrzeni. Mają także bogate portfolio produktów, które mogą pomóc naszym klientom wprowadzić zasady DevOps, by zautomatyzować zarządzanie infrastrukturą w Azure i wielu innych środowiskach" - dodaje Sanders. Szczegóły implementacji Terraform znajdziemy w dokumentacji Azure.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/pl-pl/blog/investing-deeply-in-terraform-on-azure/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor