Microsoft przypadkowo udostępnił build 16212 dla PC i Mobile

Microsoft przypadkowo udostępnił build 16212 dla PC i Mobile

 Damian Lisak
Damian Lisak
15:59
02.06.2017
0 komentarzy
2271 wyświetlenie

Microsoft ma na chwile obecną poważny problem z programem Windows Insider. Wynika to z tego, że zespół odpowiedzialny za Windows 10 omyłkowo udostępnił aktualizację, która trafiła do wszystkich urządzeń z każdegu kręgu Insider Preview. Problem w tym, że owa aktualizacja nie jest oficjalna (tj. nie została przeznaczona do testów zewnętrznych), a ponadto może powodować spore problemy, dlatego nie należy jej instalować!

W przypadku telefonów zainstalowanie najnowszej aktualizacji może spowodować wejście w pętlę rozruchową (brick), a konsekwencją tego może być konieczność zresetowania telefonu za pomocą narzędzia Windows Device Recovery Tool. Natomiast jeżeli chodzi o komputery PC, to szkody, jakie może wyrządzić aktualizacja, są niewielkie. Ograniczają się one bowiem jedynie do stabilności działania systemu. Jeżeli komputer pobrał build pochodzący z gałęzi rs_edge_case, to należy zaczekać do kolejnej aktualizacji, która tę stabilność przywróci. Jak tłumaczy Dona Sarkar, przyczyną tej niefortunnej sytuacji jest "przypadkowy wyciek danych do systemu odpowiedzialnego za przekazywanie wybranych kompilacji uczestnikom programu Insider". Dodatkowo Dona informuje, że jej zespół przystąpił już do prac w celu naprawienia problemu.

Niezależnie od urządzenia, nie zaleca się instalacji najnowszej aktualizacji, a nawet sugerowanym jest, aby tymczasowo opuścić program Windows Insider, przynajmniej do czasu publikacji oficjalnej informacji o wycofaniu tego builda. W razie problemów z telefonem program Windows Device Recovery Tool można pobrać z oficjalnej witryny Microsoftu. Dona Sarkar podkreśla też, by instalować jedynie te kompilacje, o których opublikowano post na blogu (Windows Experience Blog). W przeciwnym razie możemy wypaść z toru oficjalnych dystrybucji i aby kontynuować aktualizowanie systemu, będziemy musieli powrócić do któregoś z wcześniejszych wydań oficjalnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/windows-insiders-do-not-install-any-new-builds-being-offered-pc-or-mobile-right-now

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor