Microsoft przygotowuje Insiderów na nadejście Redstone

Microsoft przygotowuje Insiderów na nadejście Redstone

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:38
10.11.2015
4 komentarze
2702 wyświetlenia

Po ponad 3 miesiącach od premiery Windows 10 możemy już spokojnie stwierdzić, że wypadła ona pomyślnie. Samo pojęcie "premiery" należy tu jednak rozpatrzyć pod kątem specyfiki Windows 10. Ukazanie się wersji RTM nie oznaczało bynajmniej, że system został ukończony, przynajmniej pod względem funkcjonalnym. Model systemu jako usługi zakłada regularny dopływ aktualizacji, które wnoszą poprawki i funkcje niedostępne w czasie premiery.

Do udostępnienia pierwszej poważnej aktualizacji Windows 10 pozostało najprawdopodobniej kilka dni. Threshold 2 (czy też November Update) to pierwsza tak duża aktualizacja od czasu RTM. To również pierwsza zmiana numeracji stabilnego builda Windows 10. Aktualizacja wciąż jeszcze nie nadeszła, tymczasem Microsoft przygotowuje już niektórych uczestników programu Windows Insider na nadejście kolejnej dużej aktualizacji Redstone. Świadczą o tym zrzuty ekranu, które wczoraj trafiły do sieci. W standardowych ustawieniach aktualizowania (Windows Update) testerzy mogą wybrać gałąź, z której chcą pobierać nowe aktualizacje. Widoczna poniżej th2_release odnosi się oczywiście do Threshold 2. Z kolei widoczna u niektórych użytkowników rs1_release najwyraźniej stanowi kanał, poprzez który będzie można pozyskać aktualizację Redstone.

Windows Update

Oznaczenie wspomnianej gałęzi numerkiem 1 wydaje się potwierdzać nieoficjalne doniesienia, jakoby Redstone miał być aktualizacją dwufazową. Redstone 1 - podobnie jak Threshold (czyli wczesna nazwa kodowa Windows 10) i Threshold 2 - po wyjściu z wewnętrznego kręgu trafi do Insiderów w fast ring, prawdopodobnie jako kolejny build Insider Preview. Gdy wstępne testy zakończą się pomyślnie i Microsoft zbierze wystarczająco dużo danych, aktualizacja może trafić do slow ring, a następnie do publicznego wydania Windows 10.

Choć przygotowania na nadejście Redstone jeszcze przed wydaniem Threshold 2 mogą zaskakiwać, o aktualizacji pisaliśmy już w kwietniu, czyli kilka miesięcy przed premierą Windows 10. Aktualizacja przewidziana jest na 2016 r., tym niemniej pierwsze jej próbki mogą trafić do Insiderów jeszcze przed końcem tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/redstone-development-branch-rs1_release-showing-up-for-some-windows-insiders

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

 • wiktor 19:22 10.11.2015

  "Po ponad 3 miesiącach od premiery Windows 10 możemy już spokojnie stwierdzić, że wypadła ona pomyślnie" -dobre, naprawdę dobre :)

 • jw 22:45 10.11.2015

  Czyli wreszcie bet. Bo dotąd była alfa. A już w przyszłym roku wersja finalna.

 • jw 22:46 10.11.2015

  nie bet tylko beta.

 • KS 03:00 11.11.2015

  >110 mln urządzeń z Windows 10 - dość pomyślny wynik

Skomentuj

Autor