Microsoft przejął Simplygon, by zoptymalizować pracę z 3D

Microsoft przejął Simplygon, by zoptymalizować pracę z 3D

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:01
17.01.2017
0 komentarzy
1401 wyświetlenie

Microsoft ogłosił przejęcie Simplygon, dewelopera automatycznych rozwiązań optymalizujących dane 3D. Nabyta technologia nada rozpędu wizji 3D For Everyone, o której w kontekście Creators Update mówił Microsoft już na październikowej konferencji w Nowym Jorku.

"Technologia i talent Simplygon wzmocnią naszą pozycję w kreowaniu 3D, czyniąc łatwiejszym przechwytywanie, tworzenie i udostępnianie [zawartości] trójwymiarowej. Dobudowuje to i rozszerza nasze aspiracje umocnienia nowej fali kreatywności w Windows 10 Creators Update, Paint 3D i naszej społeczności twórców online, Remix3D.com" - ogłosił dziś Kudo Tsunoda z Windows and Devices Group. Simplygon to firma rozwijana przez Donya Labs AB z siedzibą w Szwecji. Donyę założono w 2006 r. z myślą o budowaniu automatycznych rozwiązań optymalizujących dane 3D. Simplygon zyskał już opinię lidera w optymalizacji 3D gier, pomagającym twórcom i użytkownikom danych 3D z wielu branży optymalizować przepływy danych i pracy.

CEO Matt Connors, założyciel/CTO Ulrik Lindahland i współzałożyciel Koshi Hamedi zamieścili na stronie Simlpygon.com specjalne oświadczenie, w którym podsumowują ostatnią dekadę prac i odnoszą się bezpośrednio do swoich nowych zadań w Microsoft: "W czasie naszej przygody byliśmy skupieni niczym laser na pomaganiu deweloperom w przekraczaniu granic 3D. Od naszych najwcześniejszych dni, gdy dostarczaliśmy zaawansowanych rozwiązań na poziomie szczegółowym, po adopcję Simplygon SDK przez najbardziej wiodące studia deweloperskie gier AAA i naszą niedawną ekspansję na biznesowe AR/VR, Simplygon uczynił automatyczną optymalizację danych 3D znacznie lepiej dostępną dla deweloperów. Naszym następnym zadaniem jest 3D For Everyone, całkowita dostępność! Jesteśmy zachwyceni, łącząc siły z Microsoft, by stało się to możliwe".

3D For Everyone to strategia Microsoftu, która zakłada upowszechnienie grafiki trójwymiarowej poprzez oddanie do użytku twórczych, darmowych i prostych w obsłudze narzędzi, dostępnych w pakiecie z Windows 10 Creators Update. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym wpisie z października: Windows 10 Creators Update - świat 3D dla wszystkich i nowy Paint 3D.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.microsoft.com/blog/2017/01/17/microsoft-acquires-simplygon-accelerate-innovation-enabling-3d-everyone/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor