Microsoft przedstawia akcesoria dla komputerów z Windows 10

Microsoft przedstawia akcesoria dla komputerów z Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
17:49
05.08.2015
1 komentarz
2374 wyświetlenia

Firma Microsoft zaprezentowała dziś nowe i zaktualizowane akcesoria dla komputerów PC z systemem Windows 10. Urządzenia te zostały zaprojektowane (lub przeprojektowane) z myślą o szybkim dostępie do nowych funkcji Windows, takich jak Cortana czy Widok zadań i zawarte w nim wirtualne pulpity.

Pierwszym z nowych akcesoriów PC jest klawiatura bezprzewodowa Wireless Desktop 900, z nowoczesnymi i cichymi w użyciu klawiszami. Prócz klawiszy tradycyjnych zawiera ona również przyciski aktywujące asystentkę Cortana, otwierające notatnik OneNote czy aktywujące Widok zadań. Interesującym elementem tej klawiatury jest realizowane przez nią połączenie szyfrowane AES. dzięki któremu nie musimy się obawiać przechwycenia droga radiową wprowadzanych danych.

Drugim z nowych urządzeń jest mysz Bluetooth Mobile Mouse 3600. Nowy gryzoń do komunikacji wykorzystuje inteligentną technologię Bluetooth 4.0, zaś użytkownikowi oferuje 4-kierunkową rolkę do nawigowania w pionie i w poziomie. Pod względem wyglądu mysz przedstawia się następująco:

Obu nowym akcesoriom dedykowany jest poniższy materiał reklamowy. Jak możemy się z niego dowiedzieć, wprowadzone wraz z dedykowanymi Windows 8 urządzeniami przyciski z logo Windows, które umożliwiały nam szybkie przejście do ekranu Start, poprzez różnego rodzaju gesty oferują nam teraz dostęp do funkcji Windows 10. Przykładowo kliknięcie tego przycisku na myszy aktywuje Cortanę, a jego lekkie muśnięcie w górę przełącza nas na kolejny pulpit.

Nowe akcesoria to jednak nie wszystko. Chcąc zapewnić nam jak największy komfort pracy z Windows 10, Microsoft przeprojektował niektóre z dotychczasowych urządzeń, implementując w nich wspomniany już standard szyfrowania oraz kilka dodatkowych funkcjonalności nowego systemu. Modyfikacji doczekały się m.in. zestawy Sculpt Comfort Desktop, Wireless Desktop 850 i Keyboard 850 (dawniej 800), Wireless Desktop 3050 (dawniej 3000), Wireless Comfort Desktop 5050 (dawniej 5000), Wireless Desktop 900, Wireless Mouse 900 oraz Bluetooth Mobile Mouse 3600. Wszystkie te urządzenia w swojej nowej odsłonie zaczną trafiać do Sklepów Microsoft pod koniec września.

W ramach tej zapowiedzi firma ujawniła także dedykowane tym akcesoriom ceny, przy czym nie będziemy ich tu przytaczać, gdyż dotyczą one tylko i wyłącznie Stanów Zjednoczonych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • dociekliwy użytkownik 10:12 08.01.2016

    mysz 3600 jest niezła ale informacja, że ona pracuje tylko win 8 i wyżej jest bardzo dyskretna, szczególnie na opakowaniu sklepowym. Telewizor Samsung jej nie widzi. Znacznie wszechstronniejsze są produkty Logitech.

Skomentuj

Autor