Menu kategorii
 • Microsoft przedłuża wsparcie dla Windows 10 Mobile Anniversary Update

  Microsoft przedłuża wsparcie dla Windows 10 Mobile Anniversary Update

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:11
  13.10.2018
  1740 wyświetleń

  Przez ostatnie 2 lata Windows 10 Mobile nie był nawet wzmiankowany prawdopodobnie na żadnej konferencji Microsoftu, a mobilne aplikacje Giganta szerokim łukiem omijają tę platformę. Wydawać by się mogło, że firma chce, aby wszyscy już o "Mobilnych Okienkach" zapomnieli. Z drugiej strony system jest nadal wspierany i będzie to trwało dłużej niż zakładano.

  Windows 10 Mobile w wersji 1607 miał utracić wsparcie kilka dni temu, ale Microsoft zaktualizował stronę z jego dokumentacją, dodając kolejny rok wsparcia. Oznacza to, że system w wersji z aktualizacją rocznicową z sierpnia 2016 roku będzie otrzymywał dalsze aktualizacje z zabezpieczeniami i poprawkami aż do 9 października 2019 roku. Przez ten czas użytkownicy w razie problemów będą mogli też kontaktować się z działem wsparcia Microsoft.

  To już drugi raz, kiedy Microsoft przedłuża wsparcie Windows 10 Mobile. Ostatnio miało to miejsce w kwietniu tego roku, kiedy to dołożono kolejnych 6 miesięcy wsparcia.

  Dlaczego akurat Anniversary Update? Z mobilną Dziesiątką był ten problem, że dostępność każdej kolejnej aktualizacji ograniczała się do coraz węższej grupy urządzeń. Niektóre z nich załapały się jeszcze na Creators Update oraz Fall Creators Update, ale duża część telefonów utknęła na Anniversary Update.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4468548/windows-10-mobile-released-in-august-2016-end-of-servicing

  Polecamy również w kategorii Windows 10 Mobile