Microsoft prognozuje dwukrotny wzrost liczby internautów

Microsoft prognozuje dwukrotny wzrost liczby internautów

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
20:19
11.02.2013
0 komentarzy
1466 wyświetleń

W raporcie dotyczącym przestępczości komputerowej Microsoft przewiduje dwukrotny wzrost liczby użytkowników Internetu do roku 2020. Oznaczałoby to, że liczba internautów wzrośnie do 4 miliardów.

W związku z przewidywanym wzrostem liczby użytkowników Internetu, zwłaszcza w Chinach, Indiach i Afryce, Microsoft zwraca uwagę, że zmiana ta, powiązana z nieustannie ewoluującym zagrożeniem cyberprzestępczością, będzie wymagać od rządów poszczególnych krajów bardziej ogólnego, szerszego spojrzenia niż do tej pory w celu lepszego zrozumienia wpływu podejmowanych dziś decyzji.

Prognoza ta jest częścią większego raportu Microsoft, zatytułowanego "Pomiar wpływu polityki na globalne bezpieczeństwo cybernetyczne". Dokument ten skupia się na czynnikach, takich jak edukacja czy egzekwowanie prawa, wpływających na bezpieczeństwo cybernetyczne różnych krajów. Według raportu, kraje, które cechują się mniejszą ilością infekcji złośliwym oprogramowaniem mają więcej komputerów, wyższy standard opieki medycznej, bardziej stabilne rządy oraz lepszy dostęp do szerokopasmowego Internetu. Natomiast kraje, w których współczynnik infekcji złośliwym oprogramowaniem jest wyższy, mają problemy z przestępczością i analfabetyzmem, a szerokopasmowy Internet nie jest dostępny na dużą skalę. Jak podkreśla Microsoft, kraje te cechują się średnio trzykrotnie większą ilością złośliwego oprogramowania niż państwa dobrze prosperujące. Piractwo jest tu na poziomie 68%, a przy tym mniej niż 10% tych państw podpisało kodeks postępowania dotyczący przestępczości komputerowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.technet.com/b/trustworthycomputing/archive/2013/02/06/linking-cybersecurity-policy-and-performance-microsoft-releases-special-e

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor