Microsoft prezentuje rozkładaną, wieloplatformową klawiaturę

Microsoft prezentuje rozkładaną, wieloplatformową klawiaturę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:22
02.03.2015
0 komentarzy
2118 wyświetleń

Microsoft zaprezentował dziś niewielką, składaną, lecz jednocześnie pełnowymiarową klawiaturę. Urządzenie o nazwie Microsoft Universal Foldable Keyboard zostało zaprojektowane z myślą o urządzeniach mobilnych, z którymi może połączyć się błyskawicznie.

Microsoft Universal Foldable Keyboard jest urządzeniem wieloplatformowym w najszerszym rozumieniu tego słowa. Oznacza to, że może połączyć się za pomocą Bluetooth do (podobno) praktycznie dowolnego urządzenia. Microsoft ledwie napomniał o klawiaturze podczas dzisiejszej konferencji MWC 2015. Więcej na jej temat przeczytamy na stronie Microsoft Hardware. Jak głosi oficjalny opis produktu: "Microsoft Universal Foldable Keyboard jest idealnym towarzyszem podróży - jego ultra-cienka, lekka, kompaktowa konstrukcja pozwoli ci zabrać go ze sobą wszędzie, dzięki czemu możesz zrobić więcej na swoim tablecie lub smartfonie bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Można równocześnie podłączyć do niej dwa dowolne urządzenia mobilne - iPad, iPhone, urządzenia z systemem Android, tablety z Windows i smartfony z Windows Phone, by móc błyskawicznie przełączać się pomiędzy nimi za pomocą jednego przycisku. Podłączenie zestawu zajmuje parę sekund - klawiaturę wystarczy otworzyć i połączyć się [z urządzeniem]. Możesz się już cieszyć wygodą pisania na pełnowymiarowej klawiaturze. Wysyłaj e-maile, edytuj wnioski lub po prostu czatuj z przyjaciółmi. Kiedy skończysz, po prostu zamknij ją, aby ją wyłączyć, i już jesteś gotowy, by ruszyć dalej."

Microsoft Universal Foldable Keyboard

Klawiatura została ogłoszona jako zgodna nie tylko z systemami Windows 8/8.1, iOS 7-8.1 i Android 4.3-5.0, ale również z Windows 10 for Phones. Jest to o tyle znaczące, że Windows Phone nie posiadał wsparcia dla klawiatury Bluetooth, czego nie mogli odżałować niektórzy użytkownicy. Niemniej jednak na stronie produktu znajdziemy informację o wsparciu dla Windows Phone 8.1 Update 2. Klawiatura jest wodoodporna i posiada zabezpieczenia, chroniące ją przed urazami. Również niewielkie wymiary (na grafice poniżej) przyczyniają się do mobilnego charakteru urzadzenia, które zmieści się w torebce czy nawet kieszeni.

Microsoft Universal Foldable Keyboard

By skorzystać z Microsoft Universal Foldable Keyboard, nasze urządzenie musi posiadać wsparcie dla Bluetooth® 4.0 oraz standardu HID (Human Interface Device). Sugerowana przez producenta cena detaliczna wynosi 99,95 dolarów (ok. 371 zł). Urządzenie nie weszło jeszcze do sprzedaży, a możliwość jego zamówienia - jak głosi opis - zostanie "wkrótce" uruchomiona.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-unveils-a-foldable-bluetooth-keyboard

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor