Microsoft prezentuje funkcję przetwarzania głosowego dla samochodów

Microsoft prezentuje funkcję przetwarzania głosowego dla samochodów

 Barłomiej Wojas
Barłomiej Wojas
22:43
01.12.2010
1 komentarz
4314 wyświetlenia

Firma Microsoft zaprezentowała wybrane funkcjonalności jakie pojawią się w systemie operacyjnym Windows Embedded Automotive 7.

Nowa wersja środowiska dedykowanego koncernom motoryzacyjnym zadebiutuje w wielu markach i modelach samochodów już w przyszłym roku. Pozwoli ono kierowcom na odsłuchiwanie wiadomości mailowych czy SMS-ów, a nawet na ich pisanie bez użycia rąk – za pomocą komend głosowych. Wiadomości będą mogły być automatycznie odtwarzane przy użyciu opracowanego przez Microsoftu aparatu mowy. Równie prosto wyglądać będzie odpowiadanie na korespondencje, wystarczy, że kierowca wypowie treść swojej wiadomości, a zostanie ona przekształcona na czysty tekst. Ponadto najnowsza wersja systemu pozwoli programistom tworzyć dla koncernów samochodowych aplikacje w Silverlight'cie.

Technologia mowy opracowana przez Microsoft jest wysiłkiem takich działów firmy jak Windows Embedded, Microsoft Research oraz Microsoft Tellme. Wszystkie trzy zespoły wspólnymi siłami opracowały dla platformy Embedded Automotive zaawansowane algorytmy wyszukiwania i przetwarzania głosowego. Technologie te pomogą systemom montowanym w samochodach rozpoznawać słowne polecenia wydawane przez kierowcę. Na chwilę obecną z systemów, które zbudowane zostały na bazie Windows Embedded korzystają tacy producenci samochodów jak Ford lub Kia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winrumors.com/microsoft-shows-off-windows-embedded-automotive-7-speech-recognition/

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

  • Pecet 23:37 01.12.2010

    Powiem tak, używam od premiery W7, ale mając na uwadze awaryjność systemów XP i w dół, trochę obawiałbym się, aby w moim aucie cokolwiek pracowało pod kontrola Windowsa [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif[/img]

Skomentuj

Autor