Microsoft pracuje nad ważnymi poprawkami dla Anniversary Update

Microsoft pracuje nad ważnymi poprawkami dla Anniversary Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:19
27.08.2016
5 komentarzy
2599 wyświetleń

Anniversary Update oprócz pakietu nowych funkcji i poprawek wniósł do Windows 10 także bagaż własnych błędów i problemów. Część z nich została zidentyfikowana relatywnie szybko i powstały sposoby łatwej naprawy. Inne bywają uciążliwe, co dodatkowo mnoży się przez ogromną liczbę możliwych konfiguracji sprzętowych. Zawieszający się komputer, BSOD (niebieski ekran śmierci) po podłączeniu czytnika e-booków czy uszkodzony PowerShell to tylko wierzchołek góry błędów, nad którymi intensywnie pracuje Microsoft.

Najnowszy z poznanych problemów dotyczy czytników Kindle, które po podłączeniu do PC skutkują wysypaniem się systemu. Microsoft zna już problem i pracuje nad jego rozwiązaniem. "Jesteśmy świadomi problemów z niewielką liczbą czytników Kindle Voyager oraz Paperwhite, powodujących niespodziewane zachowanie [systemu] po podłączeniu do urządzenia z Windows 10 z zainstalowanym Anniversary Update. Pracujemy obecnie nad aktualizacją zaadresowaną do tego problemu" - głosi oświadczenie firmy. Nie ma na razie terminu przewidzianego dla aktualizacji, tymczasem niektórzy użytkownicy sugerują korzystanie z portów USB 2.0 zamiast USB 3.0, co może zmniejszyć ryzyko awarii.

Anniversary Update wywołał też poważne błędy w obszarze kamerek internetowych, które dosięgły milionów użytkowników. "Microsoft poczynił znaczące zmiany, wydając [aktualizację] Windows 10, co poskutkowało poważnymi problemami nie tylko wśród klientów, ale także wśród firm. Problem polega na tym, że po instalacji uaktualnienia Windows nie pozwala już kamerom USB używać kodowanego strumieniowania MJPEG lub H264, zezwalając jedynie na YUY2" - tłumaczy Brad Sams w swoim raporcie dla Thurott.com. Także tę sprawę Microsoft już bada, a planowane łatki zostaną udostępnione najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu - najbliższy Patch Tuesday przypada 9 września.

Jeden z wartych odnotowania problemów pojawił się dopiero po aktualizacji zbiorczej 14393.82 dla Production Ring, czyli wydania stabilnego. W pakiecie brak było pliku .MOF, co skutkuje poważnym błędem w DSC (Desired State Configuration) w PowerShell. Microsoft zapowiedział, że odpowiednią poprawkę dla Production Ring wypuści 30 sierpnia.

Na koniec warto przypomnieć o najważniejszym bodaj problemie z Anniversary Update dla PC, a mianowicie problemie z jego pozyskaniem. Choć istnieje kilka sposobów zaktualizowania Windows 10, większość użytkowników polega na usłudze Windows Update, a ta wydaje się świecić pustkami. Aktualizacja z założenia jest udostępniana falami, a priorytetowo traktowane są zwłaszcza nowe urządzenia. W rezultacie aktualizacja znajduje się na co szóstym komputerze z Windows 10. Jednocześnie wydana 2 tygodnie później aktualizacja mobilna znajduje się już na ponad 52% zgodnych urządzeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-is-working-on-a-fix-for-the-kindle-issue-in-the-anniversary-update

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • wp 16:26 27.08.2016

  Skoro problem jest na milionach kamerek to jak u diaska nie wychwycili tego insiderzy? A może po prostu ich glosy jak zwykle były olewane i proponowano przywrócenie kopii zapasowej, aktualizacje sterowników albo wyłączenie antywirusa :/ Smutne. Z każdym miesiącem coraz bardziej interesuję się systemem spod znaku jabłka. System nawet jeśli nie koniecznie lepszy to ograniczona liczba konfiguracji czyni z niego lepszym rozwiązaniem.

 • lukasz 09:56 28.08.2016

  Za szybko wypuścili AU, za mało testowali, wielka aktualizacja powinna być nazwana jako beta, bo to co się dzieje w tym systemie to istny horror, zobaczymy jak sytuacja dalej się rozwinie, co wejdę na neta, to cały czas czytam o problemach z Windows 10, osobiście nie testowałem AU bo jestem na Windows 7 i mam święty spokój sprawdzony i stabilny, mimo, że moja płyta ma certyfikat Windows 10 a dx12 jeszcze raczkuje, Miałem już 10 kilka razy i zawsze wracałem na 7, mimo że działała sprawnie, ale to jeszcze przez AU, wyłapałem kilka błędów wkurzających, czas pokaże co z tym systemem będzie.

 • jw 16:40 28.08.2016

  Mi tam na jednym PC-cie przymraża ekran

 • sa 21:26 28.08.2016

  A mnie W10 działa doskonale od momentu zainstalowania w końcówce lipca (nast. AU) pomimo, że komputer właśnie kończy 10 lat (z pewnymi modyfikacjami). I nie "sypie" żadnymi błędami.

 • KS 17:42 29.08.2016

  Przy konfiguracjach-nie-z-kosmosu Windows 10 działa jak marzenie, a przesiadka z Win7 nie wiąże się z żadnym szokiem, zwłaszcza, gdy wcześniej liznęło się trochę Win8 i wczesnych buildów Windows Insider. Oczywiście trochę nostalgii za Win7 pozostało, ale parę sprytnych rozwiązań w Win10 praktycznie wszystko rekompensuje

Skomentuj

Autor