Microsoft pracuje nad tańszym modelem Surface. Premiera w drugiej połowie roku?

Microsoft pracuje nad tańszym modelem Surface. Premiera w drugiej połowie roku?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:23
16.05.2018
0 komentarzy
737 wyświetleń

Wypuszczając w tym roku model iPada w cenie 329 USD, Apple rzucił poważne wyzwanie tańszym tabletom i hybrydom z Windows. Wyjątkowo niska jak na Apple cena i mocna ekspansja na rynek edukacyjny sprawiły, że Microsoft nie może pozostać bez własnej odpowiedzi. Według raportu Bloomberga firma zamierza zrobić to samo, tworząc prawdopodobnie najtańszego Surface'a w historii.

Surface

Wspomniany raport sugeruje, że gigant z Redmond już szykuje odpowiedź na ofertę giganta z Cupertino i planuje wypuścić swoją własną linię tańszych tabletów Surface. Bloomberg utrzymuje, że Microsoft zamierza wprowadzić na rynek nowe urządzenia przed drugą połową tego roku, a szacunkowy koszt to około 400 USD (ok. 1450 zł). To niewiele jak na Surface, ale wciąż więcej niż koszt najtańszego iPada (ok. 1200 zł). Microsoft nie zamierza za to iść na kompromisy i eksperymentować z ARM (przynajmniej nie na tym polu). Urządzenia mają działać pod kontrolą Windows 10 Pro i układów Intela.

Dlaczego więc będzie tak tanio? Aby obniżyć koszty, Microsoft tworzy tańsze wersje Keyboard Cover, Surface Pen oraz Arc Mouse, przy czym żadne z nich nie zostanie dołączone do tabletu bazowego. Urządzenie ma być około 20% lżejsze od swojego odpowiednika Pro, choć odbywa się to kosztem czterech godzin pracy baterii. Microsoft ma też podobno po raz pierwszy zmienić design Surface'a, wprowadzając więcej zaokrągleń na wzór iPada. O konfiguracji wiadomo na razie, że dostępne będą opcje z 64 GB i 128 GB pamięci wewnętrznej, 10-calowym ekranem, a także opcją łączności komórkowej przez LTE. Na wyposażeniu znajdzie się również port USB Type-C.

Czas pokaże, czy plan Microsoftu się opłaci, czy też zobaczymy powtórkę z rozrywki spod szyldu Surface RT. Pewne jest za to, że agresywny marketing Apple'a jest dla Microsoftu sporym zagrożeniem, zwłaszcza w USA i zwłaszcza na rynku edukacyjnym. Na tym drugim Microsoft działał niemal wyłącznie poprzez partnerów, samemu dostarczając tylko system, a urządzenia Surface traktując jako linię premium. Najwyraźniej czas przerwać status quo i nieco zmienić te założenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/report-microsoft-will-be-launching-a-cheaper-surface-tablet-later-this-year

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor