Microsoft pracuje nad nowymi słuchawkami bezprzewodowymi

Microsoft pracuje nad nowymi słuchawkami bezprzewodowymi

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:18
25.01.2018
0 komentarzy
956 wyświetleń

Wielkie firmy zajmujące się technologią znane są między innymi z tego, że zazdrośnie strzegą swoich rozwiązań technologicznych, często posługując się przy tym prawami patentowymi – wszystko to zaś oczywiście po to, aby zmaksymalizować swoje zyski poprzez ubiegnięcie rywali w odwiecznej pogoni za klientem. To właśnie dzięki temu możliwe jest przewidzenie, co konkretna firma ma w planach na nadchodzące miesiące – wystarczy śledzić to, o jakie patenty się ona aktualnie ubiega. W przypadku Microsoftu, najnowszym z nich jest wniosek opisujący bezprzewodowe słuchawki o zmiennej długości okablowania. Całkiem możliwe, że zostały one zaprojektowane z myślą o mitycznym Surface Phone…

Słuchawki stają się coraz bardziej niezbędnym sprzętem

Głównym elementem wyróżniającym nowe douszne słuchawki Microsoftu ma być wykorzystany w nich sprytny mechanizm, umożlwiający błyskawiczną i bezinwazyjną modyfikację długości przewodu łączącego obie głowice. Dzięki temu możliwe będzie dopasowanie rozmiaru całości do preferencji poszczególnych użytkowników, nie zmieniając tym samym na stałe struktury urządzenia. Warto wspomnieć również o tym, że słuchawki te mają dysponować systemem detekcji, pozwalającym na wstrzymanie odtwarzania muzyki podczas gdy jedna ze słuchawek zostanie wyciągnięta. Pozwoli to na komfortowe wykorzystywanie ich w pracy oraz innych miejscach, gdzie konieczne może okazać się częste choć chwilowe przerwanie odtwarzania ulubionych utworów.

Część grafik zawartych w patencie

Całkiem prawdopodobne, że nowe słuchawki trafią na rynek wraz z premierą Surface Phone bądź też nawet w charakterze dodatku do niego. W końcu już na pierwszy rzut oka określić można, że dedykowane będą one do użytku ze smartfonem – czy jest zaś na to miejsce inny kandydat niż wyczekiwany następca telefonów z Windows 10 Mobile?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-may-looking-premium-smart-headphones-next-phone/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor