Microsoft pracuje nad narzędziem do kalibracji Surface Pro 3 Pen

Microsoft pracuje nad narzędziem do kalibracji Surface Pro 3 Pen

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
19:08
25.05.2014
0 komentarzy
1950 wyświetleń

Razem z Surface Pro 3, Microsoft zaprezentował również szereg nowych akcesoriów. Jednym z nich jest niekonwencjonalny rysik, który znacznie upraszcza interakcję z urządzeniem. Wszystkie akcesoria powstały z myślą o nowym modelu z rodziny Surface i nie zaleca się ich stosowania w połączeniu ze starszymi wersjami tabletu.

W celu większego komfortu korzystania z rysika, Microsoft planuje dostarczyć narzędzie, które umożliwi dostosowanie ustawień gadżetu. Konfigurator będzie można znaleźć, jako dodatkową opcję w Panelu Sterowania. Narzędzie pozwoli na modyfikację czułości i siły nacisku. Data wydania gadżetu jeszcze nie została ustalona, wiadomo jedynie, że nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Firma poinformowała również, że aktualna wersja rysika lepiej współpracuje z tabletem Surface Pro 3. Użytkownik takiego zestawu może sobie pozwolić na większą swobodę i naturalność w kontakcie z urządzeniem. Sam tablet wymiarami przypomina kartkę papieru w formacie A4, co dodatkowo ma wpłynąć na komfort.

Nie wszystkie aplikacje dostępne dla Windows 8.1 działają w oparciu o to samo API. Aby w pełni wykorzystać możliwości rysika trzeba będzie pamiętać o instalacji odpowiednich sterowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-will-add-surface-pro-3-pen-pressure-calibration-tool-in-the-coming-months

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor