Microsoft pozbywa się kolejnej usługi spod szyldu Lumia

Microsoft pozbywa się kolejnej usługi spod szyldu Lumia

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:17
25.10.2016
0 komentarzy
1991 wyświetlenie

Microsoft szlaki pod nadchodzące urządzenia z serii Surface, jednocześnie dając wszystkim do zrozumienia, że dni marki Lumia są policzone. Do tej pory przez część konsumentów kojarzona z Nokią marka zostanie zastąpiona przez coś prostszego i bardziej rozpoznawalnego - być może z Microsoft lub Windows w tytule. Dziś firma wygasiła wsparcie dla jednej z aplikacji - Lumia Offers - która pozwalała choćby uzyskać darmową stację dokującą Microsoft Display Dock i roczną subskrypcję Office 365 przy zakupie telefonu Lumia 950 XL.

Lumia Offers była oficjalną aplikacją Microsoft Mobile dla smartfonów Lumia, która wyświetlała "najlepsze aktualne oferty promocyjne od firmy Microsoft i naszych partnerów. Oferty będą dostępne tylko dla wybranych urządzeń i w wybranych sklepach". Dawniej owe promocje, oferowane w okolicach premiery nowych smartfonów, można było śledzić za pośrednictwem właśnie tej aplikacji. Dziś jest to trudne z dwóch powodów. Po pierwsze, aplikacja utraciła właśnie wsparcie. Po drugie, Microsoft i tak od dłuższego czasu nie wydaje nowych smartfonów i nie wygląda, by szybko miało się to zmienić.

Po uruchomieniu aplikacji przeczytamy teraz następujący komunikat: "Mamy teraz nowy dom w Sklepie Windows. Zintegrowaliśmy nasze oferty i promocje w Sklepie Windows. Sprawdźcie go, by znaleźć najnowsze i najlepsze aplikacje, gry, muzykę, filmy, TV i nie tylko". Lumia Offers nie dostarczy już więc żadnych nowych promocji, ale na te wciąż można się załapać w Sklepie Windows. Przy zakupie Lumii 950 lub 950 XL wciąż można otrzymać bez dodatkowych opłat stację dokującą Microsoft Display Dock. Aktualnie jest to jedyna tego typu oferta.

Nie tak dawno temu Microsoft pozbył się jeszcze jednej aplikacji o nazwie Lumia Highlights (dawniej jako Nokia Care i Lumia Help + Tips). Będąca spuścizną po przejętym dziale usług i urządzeń Nokii aplikacja dostarczała artykułów, porad i ofert, kierowanych do posiadaczy smartfonów Lumia. Od początku października nie pojawia (i już nie pojawi się) tam nic nowego, a aplikacji tej, podobnie jak Lumia Offers, nie można już pobrać ze Sklepu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-kills-off-another-lumia-property-this-time-its-the-lumia-offers-app

Polecamy również w kategorii Lumia

Komentarze

Skomentuj

Autor