Microsoft potwierdza: trwają prace nad Surface Pro 4

Microsoft potwierdza: trwają prace nad Surface Pro 4

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:13
10.10.2014
0 komentarzy
1996 wyświetleń

Jakiś czas temu zaczęły krążyć pogłoski, jakoby Microsoft zamierzał uśmiercić linię Surface, a produkcję tabletów i hybryd przenieść do marki Lumia. Jak się okazuje, Surface ciągle żyje, a Microsoft już pracuje nad kolejną generacją Surface Pro.

Wieści te zostały potwierdzone w oficjalnym wpisie na blogu Surface: "Jako że zajęliśmy już swoje miejsce na rynku, z zadowoleniem dzielimy się informacją o nowych akcesoriach dla Surface Pro 3, zaprojektowanych z myślą o naszym harmonogramie rozwoju i kompatybilnych z następną generacją linii Surface "Pro"." Wspomniane akcesoria to nowe panele klawiatury i stacja dokująca dla Surface Pro 3, oraz 'infrastrukturalne' akcesoria: adapter napięcia, adapter Ethernet i inne.

SP3

Nowe akcesoria będą więc dostępne zarówno dla Surface Pro 3, jak i jego następcy. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem - SP3 również wykazuje kompatybilność wsteczną z akcesoriami Surface Pro 2. Pozostaje jeszcze pytanie o tablety z pozotałych linii, a więc i te, oparte na architekturze ARM. Z jednej strony może być jeszcze zbyt wcześnie, żeby zwiastować ich uśmiercenie. Z drugiej strony Windows 10 ma być pełnowartościowym systemem niezależnie od architektury, dlatego koniec produkcji urządzeń ARM nie miałby tak wielkiego znaczenia.

Microsoft przeznaczył w ostatnich miesiącach wielkie pieniądze na promocję Surface Pro 3. Byłoby więc dziwne, gdyby nagle zrezygnował z rozwijania linii. Tak się więc nie zdarzyło. Nowy Surface Pro powstanie - nie wiemy tylko kiedy. Najprawdopodobniej nie prędzej, niż w połowie przyszłego roku, kiedy na rynek wejdzie pełna wersja Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-confirms-its-working-on-a-new-surface-pro

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor