Microsoft *pomaga* użytkownikom Maców w przesiadce na Surface

Microsoft *pomaga* użytkownikom Maców w przesiadce na Surface

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:19
21.03.2017
0 komentarzy
1294 wyświetlenia

Microsoft bez żadnego rozgłosu wprowadził nowe narzędzie dedykowane użytkownikom Maców, które pomaga im w migracji na urządzenia Surface przy zachowaniu swoich plików. Narzędzie było początkowo udostępnione do pobrania na stronie Microsoft, jednak link do jego pobrania przestał działać. Może to oznaczać, że firma przygotowuje się do jego uruchomienia w ramach oficjalnej kampanii na wzór już istniejących.

Instalkę nowego programu o nazwie Mac to Surface Assistant odnalazł enigmatyczny WalkingCat (@h0x0d). Słowo "odnalazł" jest tu o tyle adekwatne, że Microsoft nie zamieścił linku do pobrania na żadnej specyficznej stronie inicjatywy. O swoim przeznaczeniu mówi jednak sama aplikacja: "Użyj Mac to Surface Assistant, by przenieść informacje (dokumenty, zdjęcia, filmy i muzykę) z tego Maca na twój Surface".

Technobuffalo

Po ściągnięciu i uruchomieniu programu na komputerze Mac przeprowadza on użytkownika przez proces migracji niemal za rękę. Wybieramy zawartość, którą chcielibyśmy przenieść, a asystent skompresuje ją do pliku zip. Sam proces migracji ze sprzętu Apple'a do systemów Microsoftu nie jest specjalnie skomplikowany, ale może stanowić wyzwanie dla użytkowników słabiej zorientowanych w komputerach czy usługach w chmurze, które mogą być niezbędne, by proces przebiegał bez zakłóceń. Prawdopodobnie to właśnie dla tych użytkowników powstał Mac to Surface Assistant.

Microsoft nie zapowiedział formalnie aplikacji ani nie połączył jej z żadną kampanią, a wcześniej dostępny link do pobrania prowadzi do nikąd. Istnieją więc dwie opcje - albo firma z Redmond po raz kolejny zwróci się bezpośrednio do klientów Apple'a, albo cała inicjatywa legła w gruzach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-launches-new-tool-making-it-easier-to-ditch-the-mac-and-switch-to-surface

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor