Microsoft pokazuje Surface od zaplecza

Microsoft pokazuje Surface od zaplecza

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
10:16
23.07.2014
0 komentarzy
1408 wyświetleń

Gdy Microsoft kilka lat temu zaczął tworzyć Surface RT, było to wydarzenie niemal przełomowe. Teraz, gdy firma ma już za sobą premierę trzeciej generacji tabletu, półki na jej zapleczu aż uginają się od prototypów i całej masy urządzeń. Microsoft postanowił pochwalić się, jak Surface prezentuje się od kuchni.

Wycieczka po laboratoriach pokaże zarówno frezarki, drukarki 3D, jak i różnego typu materiały, użyte przez firmę do budowy prototypów. Z pewnością niemałym zaskoczeniem będzie sposób, w jaki testowane są wybrane elementy mechaniczne, jak choćby 'zawias' w Pro 3. By znaleźć punkt oparcia między fazą szkicu a taśmą produkcyjną, Microsoft postanowił przetestować obiekt w skali makro - ale o tym już w poniższym materiale.

Jeżeli jesteście ciekawi, w jaki sposób powstają tablety Microsoftu, wideo to stanowi całkiem niezły wgląd w ten proces. Niestety, w wypowiedziach zespołu Surface brak nawiązań do losu przyszłych generacji urządzenia. Niemniej jednak wciąż oczekujemy nowych wieści - zwłaszcza z podwórka "(nie)wielkiego nieobecnego", Surface Mini, który światło dzienne ma ujrzeć jeszcze w te wakacje.

Z najnowszego sprawozdania finansowego Microsoftu za Q4 2014 wynika, że gałąź Surface przyniosła firmie dochody rzędu 409 milionów dolarów. Oczywiście chodzi jedynie o drugą generację tabletu - sprzedaż Pro 3 ruszyła już po zakończeniu minionego kwartału.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/a-behind-the-scenes-look-at-how-microsoft-prototypes-a-surface

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor