Microsoft pokaże na E3 2018 nowy rodzaj kontrolera Xbox?

Microsoft pokaże na E3 2018 nowy rodzaj kontrolera Xbox?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:49
14.05.2018
0 komentarzy
781 wyświetlenie

Microsoft znany jest z rozwijania technologii inkluzywnych, służących zwiększeniu dostępności, nazywanych też ułatwieniami dostępu. Zgodnie z tą ideą powstało już sporo ułatwień dla graczy Xbox, ale mimo wszystko obsługa standardowego kontrolera może sprawiać niektórym trudność lub być wręcz niemożliwa. Jeśli wyciekła grafika koncepcyjna jest tym, o czym myślimy, to problem z padem doczeka się wkrótce rozwiązania.

Xbox

Odkrywcą grafiki jest nikt inny, jak znany leakster produktów Microsoftu, WalkingCat. Jeśli wierzyć komentującym, urządzenie na grafice jest specjalną, mocno uproszczoną wersją Kontrolera bezprzewodowego Xbox dla użytkowników niepełnosprawnych lub po prostu wymagających łatwego w użyciu pada. Poziom prostoty wydaje się sięgać do czasów kontrolerów NES! Choć na tę chwilę nie dysponujemy żadnymi potwierdzonymi informacjami, wiele można wywnioskować z samej grafiki.

Kontroler, nazywany obecnie "Project Z", wyposażony jest w dwa duże przyciski A i B, 3 diody LED przywodzące na myśl wyciekłe wcześniej grafiki przedstawiające kontroler Xbox Elite V2, które mogą wskazywać różne tryby zaprogramowania przycisków, oraz port USB i gniazdo jack 3,5 mm. Na samej górze znajdują się ponadto 22 podświetlane wskaźniki, które informują o różnych funkcjach kontrolera.

Domyślamy się, że Microsoft może pokazać urządzenie jeszcze przed swoim show na E3, ale może też poczekać do konferencji. Tak czy inaczej nowy kontroler zobaczymy prawdopodobnie 10 czerwca, kiedy to Microsoft poprowadzi swój briefing - według zapowiedzi największy w swojej historii na E3.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsofts-new-xbox-controller-designed-accessibility-leaks-ahead-reveal

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor