Microsoft pogłębia integrację SharePointa z Plannerem

Microsoft pogłębia integrację SharePointa z Plannerem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:03
05.06.2018
0 komentarzy
626 wyświetleń

Zarządzanie zadaniami jest najefektywniejsze, kiedy zespół ma dostęp do wszystkiego w jednym miejscu. Zasada ta wydaje się nadrzędna dla całego rozwoju Office 365 w ostatnich latach, a jej szczególnym przykładem jest aplikacja Planner, zintegrowana już z Outlook (kalendarz), Teams (karty i aplikacja) i SharePoint (pliki). Nowa integracja z tym ostatnim stała się jeszcze głębsza.

Microsoft Planner + Sharepoint

Począwszy od dziś, integracja obu usług staje się jeszcze mocniejsza za sprawą możliwości osadzania Plannera na stronach SharePoint. Jest to możliwe na dwa sposoby. Pierwszy to dodawanie planu, które dostępne będzie z poziomu przycisku + Nowy na stronie witryny. Po jego kliknięciu zostanie dodany nowy plan Plannera. Dzięki temu dostęp do planu staje się możliwy dla całego zespołu za pomocą jednego kliknięcia.

Microsoft Planner + Sharepoint

Drugi sposób integracji polega na osadzaniu zawartości webowej w SharePoint, co umożliwia dostęp np. do wewnętrznych informacji czy udostępnionych dokumentów. Częścią tego doświadczenia staje się teraz Planner. Mówiąc w skrócie, możliwe stało się dodawanie informacji o planach bezpośrednio na strony i do nowych postów. W zależności od potrzeb możemy na stronie osadzić tablicę planu lub widok wykresów.

Microsoft Planner + Sharepoint

Microsoft uważa, że "zespoły i osoby polegają na Microsoft Planner, by zorganizować się szybko, pracować wspólnie bezwysiłkowo i nadawać na tych samych falach - niezależnie, jak duży lub mały jest projekt". Jeśli połączymy to z SharePointem, Teams i Kalendarzem, słowa te zdają się nabierać nowego znaczenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Planner-Blog/New-Planner-capabilities-bring-task-management-directly-into/ba-p/192868

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor