Microsoft po cichu wprowadza kolejny model Surface Book

Microsoft po cichu wprowadza kolejny model Surface Book

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:15
10.11.2016
0 komentarzy
1884 wyświetlenia

Microsoft wprowadził dziś do sprzedaży dwa urządzenia, o których mowa była na październikowej konferencji w Nowym Jorku. To Surface Dial - zupełnie nowe akcesorium, zgodne ze wszystkimi PC, laptopami i tabletami z Windows 10, oraz Surface Book i7 - dużo potężniejsza i odpowiednio droższa wersja pierwszego laptopa w historii firmy z Redmond. W portfolio Surface Book znalazł się jeszcze jeden niezapowiedziany model, pod względem mocy stojący gdzieś pośrodku między najbardziej podstawową i najbardziej podrasowaną wersją.

Już podczas pierwszej prezentacji w październiku Surface Book i7 okrzyknięto najmocniejszym laptopem na yrnku. Ma on 2-krotnie mocniejszą grafikę w porównaniu do wersji podstawowej - to trzy razy więcej niż MacBook Pro 13", a jego bateria pozwala na 16 godzin pracy na jednym naładowaniu. W portfolio urządzeń seria ta widnieje jako Surface Book with Performance Base. Różnica polega głównie na zastosowaniu 6 generacji procesorów Intel Core i7 (Skylake) i dramatycznej wręcz poprawie wydajności dzięki nowym, dyskretnym (zewnętrznym) kartom graficznym.

Ceny w Sklepie Microsoft zaczynają się od 2399 USD (wersja 256 GB, Intel Core i7, 8 GB RAM, dGPU), a kończą na 3299 USD (wersja 1 TB, Intel Core i7, 16 GB RAM, dGPU), przy czym ta ostatnia wciąż czeka na premierę, którą Microsoft zapowiedział na 28 listopada tego roku. Dwie pierwsze konfiguracje są już dostępne i - podobnie jak Surface Dial - wysyłane do pierwszych nabywców.

Nieoczekiwanie wśród dostępnych laptopów Surface Book (bez adnotacji "with Performance Base") zawitał też nowy model, oznaczony jako Microsoft Surface Book - 512GB / Intel Core i5. Najważniejsze parametry to 6 generacji procesor Intel Core i5, 512 GB SSD, 8 GB RAM, 13,5-calowy ekran dotykowy PixelSense, dołączone pióro Surface Pen i oczywiście Windows 10 Pro na pokładzie.

W przeciwieństwie do reszty omawianych modeli, Surface Book i5 z dyskiem 512 GB nie posiada dyskretnego GPU, dlatego jego wydajność nie jest aż tak zadowalająca, jak w modelach i7, które dedykowane są głównie profesjonalistom. Jego cena jest też odpowiednio mniejsza i wynosi 1999 USD.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-new-surface-books-and-surface-dial---but-the-dial-is-sold-out-for-now

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor