Microsoft otwiera program Windows Insider dla MVP

Microsoft otwiera program Windows Insider dla MVP

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:36
01.07.2016
0 komentarzy
2372 wyświetlenia

Most Valuable Professional (MVP) to tytuł, który Microsoft nadaje aktywnym członkom społeczności, skupiającym się na różnego rodzaju portalach, grupach dyskusyjnych i blogach. W zeszłym roku firma zapowiedziała restrukturyzację istniejącego od ponad 20 lat programu Microsoft MVP Program, by skupić się na deweloperach i profesjonalistach IT. Dziś szefowa programu Insider, Dona Sarkar, zapowiedziała utworzenie nowego programu Windows Insider, zorientowanego na partnerów MVP.

Windows Insider MVP Program - jak tłumaczy Dona Sarkar - to "nowe miejsce dla naszych MVP, skupionych na Windows i urządzeniach dla konsumentów. Nasi konsumenccy MVP związani z Windows and Devices [nawiązanie do jednego z działów Microsoft] są dla nas super ważni i przez kilka ostatnich miesięcy ciężko pracowaliśmy, by znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Rozważną decyzją było wprowadzenie ich do programu Windows Insider, gdzie przyszłość Windows jest kształtowana bezpośrednio przez ludzi, którzy najwięcej korzystają z Windows. Program Windows Insider MVP pozwala nam pracować bliżej z MVP poprzez skoncentrowane, bezpośrednie interakcje z różnymi zespołami produktów Windows and Devices".

"Tytuł MVP przyznawany jest przez Microsoft na 12 miesięcy za dotychczasową działalność indywidualną. Czas pomiędzy poszczególnymi nominacjami uważany jest za okres, w którym posiadacze nagrody mogą legitymować się aktualnym tytułem MVP z danego roku oraz cieszyć się wszystkimi korzyściami z tym związanymi. Kim są MVP. Laureaci nagrody Microsoft Most Valuable Professionals (MVP) to pasjonaci, wyjątkowi specjaliści i profesjonaliści szeroko rozpoznawani w Społeczności IT. Charakteryzuje ich ogromne zaangażowanie, aktywność, pasja, celność spostrzeżeń i wypowiedzi oraz chęć dzielenia się swoim bogatym doświadczeniem technicznym z innymi oraz stałe wpieranie społeczności gromadzącej się wokół Microsoft" - głosi opis programu.

Nie jest to pierwsze rozszerzenie programu Insider na nowy obszar. Własny program (odrębny od Windows Insider) posiada m.in. Office i Bing, zaś na podobnych zasadach działa Xbox One Preview. Jak dodaje Dona Sarkar, firma Microsoft będzie współpracować z istniejącymi MVP nad przejściem do nowego programu, niemniej jednak Insiderzy zyskają możliwość otrzymania nobilitującego tytułu MVP nie wcześniej niż na początku 2017 roku. Kolejne szczegóły zostaną ujawnione w przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/07/01/introducing-the-windows-insider-mvp-program/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor