Menu kategorii
Microsoft opracował inteligentne funkcje Kalendarza

Microsoft opracował inteligentne funkcje Kalendarza

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:41
10.01.2019
371 wyświetlenie

Inteligentne funkcje dla poczty i kalendarza w Outlook to temat, który co jakiś czas powraca. Rozwój platformy właściwie nie ma końca. Dziś w Sieci pojawiła się treść kolejnych patentów Microsoftu, w których firma opisuje to, jak AI może pomóc nam w planowaniu spotkań w kalendarzu.

Jak wynika z patentu, Microsoft planuje dodać jeszcze jedną inteligentną funkcjonalność do kalendarza w Outlook. Patenty nie zawsze przekładają się na realne produkty, ale ten rzeczywiście wygląda na coś, co stanowi dopełnienie wprowadzonych w ostatnich latach funkcji. Chodzi mianowicie o funkcję, skanującą spotkania i wydarzenia w kalendarzu, by zasugerować odpowiednią godzinę i datę kolejnego planowanego spotkania. Funkcja działać ma w połączeniu z rozpoznawaniem potencjalnych konfliktów przez kalendarz.

Jeszcze inna funkcja, nad którą pracuje Microsoft, opiera się na podstawowej idei ciągłości i będzie proponować rzeczy, bazując na wydarzeniach w kalendarzu. Przykładowo, jeśli zaplanowany mamy lot, Outlook zasugeruje nam zamówienie transportu do miejsca docelowego, zabukowanie hotelu etc. Ponadto, jeśli Outlook zauważy, że dodajemy takie same wydarzenie wiele razy dla konkretnych dat, zasugeruje nam ponowne jego dodanie z uwzględnieniem tej prawidłowości. Może to być na przykład konferencja, odbywająca się regularnie konkretnego dnia każdego miesiąca.

Na razie nie wiadomo, kiedy opisane wyżej funkcje zawitają do Outlook, choć coś czujemy, że z ich wprowadzeniem Microsoft nie będzie długo zwlekał.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/outlook-may-get-powerful-ai-features-soon/

Polecamy również w kategorii Outlook