Microsoft opatentował zupełnie nowy rodzaj magnetycznych zawiasów

Microsoft opatentował zupełnie nowy rodzaj magnetycznych zawiasów

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:46
23.02.2018
0 komentarzy
970 wyświetleń

W laboratoriach Microsoftu praca nie zamiera nawet na chwilę, dzięki czemu gigant regularnie zaskakuje nas coraz to nowszymi urządzeniami. Oczywiście wiele z nich wykorzystuje niesamowicie innowacyjne technologie – wystarczy chociażby spojrzeć na zawiasy zastosowane w Surface Book oraz Surface Studio. Co przy tym istotne, w celu uniknięcia skopiowania przez konkurencję świeżo opracowanych rozwiązań, Microsoft tak szybko jak to tylko możliwe zastrzega je odpowiednimi patentami. Rzecz jasna trafiają one do wiadomości publicznej jeszcze przed jakimikolwiek demonstracjami, dzięki czemu można spekulować na temat tego, co gigant z Redmond przygotował.

Czy to do nowej wersji Surface Laptop trafią magnetyczne zawiasy?

Najnowszy patent sugeruje, że Microsoft pracuje właśnie nad zupełnie nowym systemem magnetycznych zawiasów, które zostaną wykorzystane najprawdopodobniej w laptopie nowej generacji. Tym co jest najciekawsze w ich konstrukcji, to fakt iż mogą się one przemieszczać wewnątrz obudowy, co umożliwi im nie tylko działanie w charakterze właściwych zawiasów, lecz również w formie blokady przypadkowego otwarcia. Same magnesy zamieszczone będą na swego rodzaju kolebkach, w których będą mogły się swobodnie obracać – oznacza to, że skorzystamy z pełnych możliwości oddziaływania magnetycznego (nie będą zachodziły w nim różnice spowodowane przekrzywieniem emiterów). Niestety nie do końca wiadomo, czy do przesunięcia magnesów wystarczy siłowe otwarcie klapy urządzenia, czy też wykorzystywana będzie to tego swego rodzaju prowadnica. Pomijając już samą innowacyjność, wniosek patentowy może budzić pewne obawy. W końcu urządzenie wykorzystujące tego pokroju ruchome elementy będzie wymagało częstszego serwisowania od klasycznych sprzężeń, chociażby w celu wymiany wyślizganych elementów łoża magnesu.

Jeden ze schematów nowych zawiasów

Nie wiadomo jeszcze dokładnie w jakim urządzeniu zastosowane będzie opisywane rozwiązanie, niemniej można spekulować, że trafi ono do nowego komputera z linii Surface, które w końcu słyną z innowacyjności. Całkiem logicznym byłoby, gdyby Microsoft zaimplementował nowe zawiasy magnetyczne w następcy Surface Laptop – w końcu urządzenie to i tak nie słynie z wytrzymałości na zużycie, wobec czego eksperymentalny mechanizm raczej mu nie zaszkodzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.freepatentsonline.com/20180054905.pdf

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor