Microsoft opatentował tryb kariery w Xbox One

Microsoft opatentował tryb kariery w Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:23
23.05.2018
0 komentarzy
552 wyświetlenia

W zeszłym roku pojawiły się zapowiedzi, że system osiągnięć Xbox Achievements czekają poważne zmiany. Wywodzący się jeszcze z początków ery Xbox 360 system podobno nie odzwierciedla rzeczywistych dokonań graczy. Microsoft miał rozpocząć prace nad zmianą koncepcji na tryb kariery. Mike Ybarra zdementował później te doniesienia, tymczasem okazuje się, że system kariery Microsoft zdążył już opatentować.

Xbox - tryb kariery

Tryb kariery miałby albo stanowić dodatek, rozwinięcie systemu osiągnięć, albo pełnić wobec niego rolę nadrzędną. Takie połączenie miałoby zapewnić równowagę w sytuacji, w której gracze wyspecjalizowani w jednym tytule summa summarum wypadają w Gamerscore gorzej, niż gracze zdobywający punkty w wielu różnych grach. W trybie kariery każdy gracz, niezależnie od charakteru jego gry, będzie honorowany za wyjątkową aktywność i umiejętności. Kariera nie będzie zastępować osiągnięć, tylko je uzupełniać... i odwrotnie - punkty za osiągnięcia będą wpływać na rozwój kariery. Mimo wstępnych potwierdzeń Mike Ybarra pod koniec kwietnia zdementował raporty o powstawaniu nowego systemu: "Jakkolwiek śmiesznie to brzmi, system kariery nie jest aktywnie rozwijany. Dobrze jednak widzieć cały ten feedback na ten temat".

Dodatkowy system, pozwalający użytkownikom "zaprezentować swoją historię gier i typ gracza, którymi są", nie wypadł jednakże poza krąg zainteresowań firmy z Redmond. W sieci odnaleziono bowiem patent, który bezpośrednio odnosi się do rzeczonej technologii. Wniosek patentowy dla "Contextual Gamer Profile" Microsoft złożył 5 września 2017 r., a data publikacji to 15 marca 2018 r. Na grafikach za przykładową grę posłużyła Forza Motorsport 6, co wskazuje, że pomysł nie jest nowy. Czy ma to oznaczać, że tryb kariery był tylko przelotną koncepcją, z której Microsoft zrezygnował? A może chodzi o to, że system kariery nie jest JESZCZE aktywnie rozwijany?

Póki co wiadomo tylko, że idea trybu kariery nie zmaterializuje się w Xbox w najbliższym czasie, chyba że Microsoft poinformuje o jakimś przełomie na E3 2018. Konferencja pod szyldem Xbox odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca. Być może wtedy dowiemy się, co Gigant zamierza uczynić z przestarzałym systemem osiągnięć.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/patent-filings-provide-more-details-on-xboxs-rumored-career-system/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor