Microsoft ogłasza drugą edycje dorocznych Windows Developer Awards

Microsoft ogłasza drugą edycje dorocznych Windows Developer Awards

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:11
20.12.2017
0 komentarzy
1101 wyświetlenie

W tym roku konferencji Microsoft Build po raz pierwszy towarzyszył konkurs deweloperski pod szyldem Windows Developer Awards. Wyróżnienia przyznano w sumie w pięciu kategoriach - dla twórców najlepszej aplikacji, gry, rozwiązania z zakresu Mixed Reality, IoT, oraz w w kategorii specjalnej. Tym razem kategorie będą się nieco różniły. Na czym polega konkurs i kogo dokładnie można w nim nominować? O tym poniżej.

W odróżnieniu od edycji zeszłorocznej, w której deweloperzy wyłonili czterech laureatów (nagrodę specjalną przyznawał z kolei Microsoft), Windows Developer Awards 2018 wystartują z sześcioma kategoriami, z czego tylko pierwsze trzy i ostatnia pokrywają się z edycją zeszłoroczną.

Windows Developer Awards 2018

Windows Developer Awards 2018 zostaną przyznane w następujących kategoriach:

  • Application Creator of the Year - wyróżnienie zostanie przyznane twórcy aplikacji, która najlepiej wykorzystuje ostatnie API i możliwości w Windows 10, takie jak Fluent Design System, Ink, Hello i Microsoft Graph. Ponadto aplikacja musi być opublikowana w Sklepie Microsoft, zbudowana w oparciu o SDK 15063 lub nowszy i w kreatywny sposób wykorzystywać możliwości, jakie dają Ink, Dial, Microsoft Graph, MyPeople, Dynamiczne kafelki/Powiadomienia etc.
  • Game Creator of the Year - wyróżnienie trafi do dewelopera Windows publikującego innowacyjną, wciągającą i angażującą grę w Sklepie. Gra musi być opublikowana w Sklepie Microsoft, zbudowana w oparciu o SDK 15063 lub nowszy i korzystać z możliwości ID@Xbox lub Xbox Live Creators Program.
  • Reality Mixer of the Year - nagroda za aplikację demonstrującą unikalne doświadczenia rzeczywistości rozszerzonej. Aplikacja musi być opublikowana w Sklepie Microsoft, zbudowana w oparciu o SDK 15063 lub nowszy i korzystać z doświadczeń 3D rzeczywistości mieszanej.
  • Design Innovator of the Year - zwycięzca tej nowej kategorii to twórca świetnie zaprojektowanej i opublikowanej aplikacji lub gry korzystającej z zasad Fluent Design System, by tworzyć wyróżniającą się, interaktywną estetykę. Aplikacja lub gra musi być opublikowana w Sklepie Microsoft, zbudowana w oparciu o SDK 15063 lub nowszy i kreatywnie wykorzystywać Fluent Design System.
  • Commercial Innovator of the Year - kolejna nowa kategoria, w której nagroda przyznana będzie posiadaczowi talentu deweloperskiego, który stworzył niesamowite aplikacje komercyjne. Jedynym odnotowanym przez Microsoft wymaganiem jest wykorzystanie SDK 15063 lub nowszego.
  • Ninja Cat of the Year - jest to kategoria specjalna, której laureata wyłoni nie społeczność deweloperów, a Microsoft. Nagroda ta jest ukłonem w stronę dewelopera doświadczenia, które zespół Windows uzna za wartościowy wkład dla społeczności, stanowiący pewną ewolucję w programowaniu, i urzeczywistniający kluczowe wartości Microsoftu.

Windows Developer Awards to - jak twierdzi Microsoft - "Wasza szansa, by wyłonić deweloperów ze społeczności Windows, których prace wyróżniały się w ciągu ostatniego roku". Nominacje zostaną otwarte 8 marca. Wyniki zostaną ogłoszone najprawdopodobniej na konferencji Microsoft Build 2018, która odbędzie się kilka miesięcy później. Głosować można będzie na stronie Windows Dev Center.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://developer.microsoft.com/en-us/windows/projects/events/build/2018/awards

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor