Microsoft oferuje darmowe ubezpieczenie Surface w UK

Microsoft oferuje darmowe ubezpieczenie Surface w UK

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:02
17.02.2017
0 komentarzy
1156 wyświetleń

Jak wspominaliśmy na łamach naszego Portalu kilka dni temu, Microsoft podniósł ceny kilku ze swych urządzeń na Wyspach Brytyjskich, tłumacząc się wpływem Brexitu. Teraz jednak wprowadza na rynek UK darmowe ubezpieczenie dla swojego sprzętu oraz załącza do nich subskrypcję pakietu Office. Czym jest to jednak tak naprawdę motywowane?

Na początku tego tygodnia Microsoft znacząco podwyższył ceny swoich urządzeń z linii Surface. Było to widoczne zwłaszcza w przypadku Surface Book, który to podrożał aż o 400 funtów oraz Surface Pro 4 kosztującego teraz w najwyższej wersji o 100 funtów więcej. Gigant z Redmond tłumaczył się ciężką sytuacją rynkową UK spowodowaną Brexitem, jednak pozostaje pytanie, czy to jedyny powód czy może jednak postanowił skorzystać z okazji, aby zarobić nieco więcej. Jakkolwiek by nie było, potencjalni nabywcy nie należeli raczej do najszczęśliwszych osób po usłyszeniu o wzroście cen, zresztą trudno im się dziwić. Aby załagodzić wrzawę tym wywołaną oraz zmniejszyć dotkliwość wahań cenowych swych urządzeń na wyspach, Microsoft postanowił dołączyć do obu wspomnianych urządzeń dwuletni pakiet ubezpieczeniowy wart odpowiednio 149 oraz 219 funtów. Ponadto kupujący Surface Booka w UK otrzymają roczną subskrypcję Office 365 Home wartą na tamtejszym rynku 80 funtów. Oferta ta jednak nie będzie trwała wiecznie: jest ograniczona czasowo do 1 marca bieżącego roku.

Surface vs Brexit

Zdecydowanie podniesienie cen produktów na wyspach nie było zbyt dobre dla wizerunku Microsoftu. Być może uda się zmniejszyć wpływ tego zdarzenia na jego lokalną popularność poprzez wprowadzenie opisywanej promocji, jednak jej czasowe ograniczenie może spowodować kolejną, tym razem mniejszą falę krytyki. W jaki sposób cała ta heca odbije się na zyskach giganta z Redmond, dowiemy się prawdopodobnie dopiero po jakimś czasie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-uk-now-including-free-insurance-and-office-with-surface-devices-worth-up-to-299?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor