Microsoft odświeżył Skype na Androida

Microsoft odświeżył Skype na Androida

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
16:15
23.07.2015
1 komentarz
1836 wyświetleń

Mobilna wersja komunikatora Skype dedykowanego platformie Android doczekała się znaczącego uaktualnienia. Wydana wczoraj nowa wersja programu oznaczona jest numerem 5.6 i wprowadza wiele różnych zmian, głównie na poziomie interfejsu użytkownika.

Jak czytamy na oficjalnym blogu Skype, w kwestii projektu produktu oraz oferowanego przez niego doświadczenia użytkownika nawet najdrobniejsze zmiany mogą mieć ogromne znaczenie. Takie własnie zmiany wprowadzone zostały w nowej wersji komunikatora Skype na Androida. Zdecydowana ich większość to drobne poprawki wizualne, które mają uczynić Skype jeszcze bardziej atrakcyjnym dla oka, a przy tym znacznie łatwiejszym w obsłudze. Modyfikacje te, jak choćby zaokrąglone awatary czy nowe kolory dymków wiadomości, to jednak nie jedyne nowości w tej wersji komunikatora.

Nowy Skype pozwala teraz na sprawne prowadzenie kilku konwersacji naraz, dzięki wyświetlaniu większej liczby otwartych czatów w zakładce Ostatnie. Zmodyfikowano także sposób oznaczania statusów osób, dzięki czemu łatwiej będzie nam się zorientować, którzy ze znajomych są aktualnie dostępni, bez względu na to, z której części aplikacji aktualnie korzystamy. Wracając jeszcze do samych czatów, w każdym z nich znajdziemy teraz różnokolorowe dymki, która pozwolą nam szybko wyodrębnić z tekstu nasze treści od treści (lub rozmów w przypadku konwersacji grupowych) innych osób.

Skype 5.6 na Androida wprowadza ponadto bliżej nieokreśloną liczbę poprawek i usprawnień, które zwiększają ogólną stabilność i wydajność aplikacji. Nowe wydanie programu możecie już pobrać ze Sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • cd 16:58 23.07.2015

    SKYPE = świetny zjadacz baterii

Skomentuj

Autor