Microsoft naprawi dokuczliwy dla testerów błąd w Windows 10

Microsoft naprawi dokuczliwy dla testerów błąd w Windows 10

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
22:07
23.12.2014
1 komentarz
3792 wyświetlenia

Windows 10 jest najchętniej testowaną wersją systemu Microsoftu w całej historii. Aktualnie liczba testerów wynosi około 1.5 miliona i wciąż rośnie. Tak dobry wynik jest rezultatem zmiany podejścia koncernu do zgłaszanych przez użytkowników błędów. Za przykład może posłużyć usterka powodująca nagły restart systemu.

Błąd ten jest niezwykle dokuczliwy, gdyż utrudnia testowanie systemu. Ponad to jego wystąpienia generuje zbyt małą ilość danych, które pomagają programistom w opracowaniu łatki. Gabriel Aul poinformował na swoim Twitterze, że zespół odpowiedzialny za Windows 10 pracuje nad rozwiązaniem zgłoszonego problemu. Usterka zyskała w szeregach programistów systemu nawet swoją nazwę - "dirty shutdowns". Wszystko za sprawą dokuczliwego charakteru i trudności wykrycia błędu.

"Dirty shutdowns" nie generują ekranu śmierci (BSOD), ani żadnych konkretnych błędów. Wszystkie osoby, u których występuje opisana usterka już niebawem mogą liczyć na stosowną aktualizację. Ma się ona pojawić na przestrzeni kilku następnych tygodni.

Miło patrzeć, jak Microsoft zmienia się pod skrzydłami Satyi Nadella. Podczas rządów jego poprzednika wielokrotnie zdarzały się sytuacje, w których bagatelizowano zgłoszone błędy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/windows-10-microsoft-working-fix-spontaneous-system-restarts-aka-dirty-shutdowns

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • stanislaw.brajer@onet.eu 18:00 20.10.2015

    Często występuje błąd krytyczny. Menu Start i Cortana nie działają. Spróbujemy rozwiązać ten problem przy następnym logowaniu. Jest mocno uciążliwy. Ikonka narratora zasłania przycisk start. Komputer sam się zamyka?

Skomentuj

Autor