Microsoft nakłada limit na ładowanie baterii w Surface

Microsoft nakłada limit na ładowanie baterii w Surface

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:07
10.10.2018
544 wyświetlenia

Najczęściej, kiedy ładujemy urządzenie przenośne, to chcemy, aby wskaźnik naładowania pokazał okrąglutkie 100%. Okazuje się jednak, że nie we wszystkich scenariuszach jest to pożądany wynik. Tak właśnie uważa Microsoft, który do urządzeń Surface, począwszy od Surface Pro 3, wprowadził właśnie nową funkcję Limit Baterii. W jakich sytuacjach może okazać się ona przydatna?

Najpierw należy zadać sobie pytanie, po co właściwie ograniczać limit pojemności ładowania. Jeżeli używamy laptopa czy tabletu w sposób mobilny, naturalnie nie miałoby to sensu. Kiedy jednak nasze urządzenie Surface służy nam za komputer stacjonarny, przez większość czasu podłączony do gniazdka, ładowanie baterii do 100% byłoby zwyczajnym marnotrawieniem prądu. Dla takich scenariuszy właśnie Microsoft przewidział funkcję limitu, która ogranicza możliwość ładowania baterii do 50%.

Funkcja jest szczególnie zalecana tym urządzeniom Surface, które pełnią rolę kiosku czy terminali włączonych 24 godziny na dobę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby funkcję włączyć sobie także na domowym Surface, jeśli nigdzie się z nim nie wybieramy. Za wprowadzenie nowej funkcji odpowiadają aktualizacje firmware'u:

Surface Pro 3

  • Surface UEFI v3.11.2550.0 dodaje funkcję Limit Baterii.
  • Surface Embedded Controller Firmware v38.14.80.0 dodaje funkcję Limit Baterii.
  • Surface Integration v2.0.1350.0 dodaje funkcję Limit Baterii.

Surface Pro 4

  • Surface UEFI v108.2318.769.0 dodaje funkcję Limit Baterii.
  • Surface Embedded Controller Firmware v103.2241.256.0 dodaje funkcję Limit Baterii.
  • Surface Integration v1.0.176.0 dodaje funkcję Limit Baterii.

Jak widać, funkcja jest już obecna na urządzeniach Surface Pro 3 oraz Surface Pro 4, ale Microsoft zapowiada, że rozszerzy jej dostępność na pozostałe urządzenia Surface w nadchodzących aktualizacjach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announces-new-battery-limit-feature-for-surface-devices/

Polecamy również w kategorii Surface