Microsoft na gamescom. Będą zapowiedzi nowego sprzętu Xbox

Microsoft na gamescom. Będą zapowiedzi nowego sprzętu Xbox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:16
18.07.2018
0 komentarzy
802 wyświetlenia

Po udanym show Xbox na E3 2018 nadchodzi czas na kolejną ważną konferencję gamingową w tym roku. Już za nieco ponad miesiąc Microsoft zagości na gamescom w Kolonii. Niemiecka impreza będzie dla firmy okazją do zaprezentowania nowego sprzętu, a dla europejskich graczy - do przetestowania przed premierą kilku prominentnych tytułów. Larry Hryb zapowiada również inne atrakcje. Poznajmy szczegóły.

gamescom 2018

Jak za chwilę zobaczycie, Microsoft idzie za ciosem, powtarzając kilka udanych inicjatyw z tegorocznego E3. Nowości, takie jak choćby Xbox Official Gear Shop i mini-wydarzenia dla fanów, najwyraźniej się przyjęły i czeka je kontynuacja - warto zaznaczyć, że po raz pierwszy na kontynencie europejskim. O ogólnych planach Microsoftu względem gamescom 2018 wiemy już całkiem sporo, a program został podzielony na kilka punktów:

  • Inside Xbox: zapoczątkowana wiosną tego roku seria wideo, prezentująca nowości w świecie Xboksa, będzie miała kolejny, specjalny odcinek, nadawany na żywo z Xbox Booth w Koelnmesse. Będzie go można oglądać 21 sierpnia o godzinie 16:30 czasu polskiego. Larry Hryb zapowiada "mnóstwo nowości, całkowicie nowy sprzęt i akcesoria Xbox" oraz rzut oka na nadchodzące tytuły. Inside Xbox można będzie oglądać w serwisach xbox.com, Mixer, Twitch, YouTube, Facebook i Twitter.
  • Xbox FanFest: Xbox FanFest powróci na gamescom po raz kolejny, tym razem na rzece Ren. Impreza odbędzie się wieczorem, 23 sierpnia. Więcej informacji o specjalnych aktywnościach i biletach pojawi się niebawem. Wszelkie wzmianki będą pojawiać się pod tagiem #XboxFanFest.
  • Xbox Booth: w ramach tego stanowiska gracze będą mieli do dyspozycji blisko 25 tytułów z różnych gatunków. Xbox Booth będzie się mieścić w Hall 8 w Koelnmesse (północne wejście). Jak dodaje Larry Hryb, będzie to dla europejskich graczy pierwsza okazja, by wskoczyć za wirtualną kierownicę i przemierzać otwarty świat w Forza Horizon 4, a także przeżywać niesamowite przygody w Ori and the Will of the Wisps. Gracze będą mogli też przetestować State of Decay 2 Daybreak Pack i nowy tryb dla Xbox One w PlayerUnknown’s Battlegrounds, po raz pierwszy dostępny publicznie.
  • Mixer Booth: na targach nie może zabraknąć serwisu streamingowego Microsoftu, który także będzie miał własne stanowisko w Hall 8. Gracze będą mogli zmierzyć się w turniejach i skorzystać z usługi HypeZone LIVE.
  • Xbox Official Gear Shop: oficjalny sklep dla fanów Xbox debiutuje w Europie! Stoisko można będzie odwiedzić w strefie fanshop na gamescom. Microsoft zachęca do przywdziania naszych ulubionych barw gamingowych i zaprezentowania swojego fandomu. Na stoisku można będzie kupić produkty takich marek, jak Halo, PUBG czy Gears of War. Więcej szczegółów niebawem.

Jakiego nowego sprzętu możemy się spodziewać? Prawdopodobnie będą to po prostu nowe zestawy Xbox One, kontrolery czy inne akcesoria. Oczywiście wszyscy pamiętamy zapowiedź nowej generacji konsoli Xbox z E3 2018 i trzymamy Microsoft za słowo, ale - szczerze powiedziawszy - nie spodziewamy się wiele więcej niż potwierdzenia wcześniejszej zapowiedzi. Choć prace nad następcą Xboksa One są już całkiem poważne, na konkrety będziemy musieli poczekać zapewne jeszcze rok lub dwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://majornelson.com/2018/07/18/xbox-is-coming-to-gamescom/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor