Microsoft na drugim miejscu jako dostawca chmury publicznej

Microsoft na drugim miejscu jako dostawca chmury publicznej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:36
26.06.2018
0 komentarzy
488 wyświetleń

Grupa badawcza Synergy Research Group opublikowała wyniki swoich analiz, obejmujących rynek usług chmury publicznej w pierwszym kwartale bieżącego roku. Badanie bierze pod uwagę cztery najważniejsze światowe rynki i przedstawia też ujęcie globalne. Synergy na wszystkich tych rynkach rozpoznał AWS jako lidera numer jeden, w cieniu którego miejsce drugie zajmuje Microsoft. Konkurentów jest jednak więcej.

Azure

Ranking został opracowany na podstawie przychodów z IaaS i PaaS, które Synergy Research Group uważa za "najbardziej prominentne segmenty na rynku usług w infrastrukturze chmury". Pierwsza trójka zarówno w ujęciu globalnym, jak i na największych rynkach wygląda tak samo: AWS, Microsoft, Google. Wyjątkiem jest region Azja-Pacyfik, gdzie na drugie miejsce wchodzi Alibaba, zrzucając Microsoft i Google na miejsca odpowiednio trzecie i czwarte. Prócz nich na miejscach czwartym i piątym oscylują tacy dostawcy, jak IBM, Salesforce i Tencent.

Azure

"Pomimo lokalnego występowania pewnej suwerenności danych i kwestii regulacyjnych, publiczna chmura obliczeniowa jest zasadniczo rynkiem globalnym" - uważa John Dinsdale z Synergy Research Group. "Bycie liderem rynku wymaga ciągłych inwestycji, globalnej obecności i globalnej marki. Oczywiście często zdarzają się lokalne problemy, które mogą umożliwić lokalnym firmom samodzielne zajęcie niszowych pozycji, ale pozostaną one małymi, lokalnymi graczami w danym kraju lub podregionie. Prawdą jest również, że w takich przypadkach globalni liderzy mogą zwykle wdrażać różne lokalne strategie, aby umożliwiły im osiągnięcie sukcesu. Z rażącym wyjątkiem Chin postrzegamy to jako prawdziwie globalny rynek".

Jeśli chodzi o chmurę, Microsoft jest rozpoznawany jako lider również w wielu Magicznych Kwadrantach Gartnera, np. w dotyczącym Cloud IaaS (Infrastructure as a Service). Tam jednakowoż rozkład sił wygląda podobnie - liderami są (w kolejności według możliwości wykonawczych i kompletności wizji) Amazon Web Services, Microsoft i Google.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.srgresearch.com/articles/aws-leading-public-cloud-market-all-major-regions

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor