Microsoft na IFA przedstawił głównie urządzenia zewnętrznych producentów

Microsoft na IFA przedstawił głównie urządzenia zewnętrznych producentów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:08
04.09.2015
2 komentarze
2303 wyświetlenia

Podczas trwających w Berlinie targów IFA na scenę wszedł Nick Parker, CVP działu OEM z Microsoft, by zaprezentować partnerskie urządzenia. Ci, którzy na bieżąco śledzą produkty Microsoftu, nie spotkali się z żadnymi przełomowymi nowościami. Także demonstracyjne wideo Windows 10, które było pewnym powiewem świeżości na WorldWide Partner Conference, dziś nie jest w stanie nas zaskoczyć. Ponarzekać można też na nadawany przez IFA streaming, do którego użyto zaledwie jednej kamery, przez co zawartość ekranów bywała niewidoczna.

Warto jednak zaznaczyć, że jeszcze do ubiegłego tygodnia sama możliwość oglądania pełnej transmisji z keynote'u Microsoftu stała pod znakiem zapytania. Być może jedna kamera to niewiele, tym niemniej udało się nam podejrzeć kilka nowości. Microsoft nie przedstawił żadnych swoich propozycji, za to przeprowadził przegląd najciekawszych urządzeń z Windows 10. Pośród ich twórców znalazły się tak wielkie marki, jak Dell, Toshiba, Acer czy Asus. Po raz pierwszy na scenie zobaczylismy model Dell Latitude 11 a także hybrydę 2-w-1 Toshiby o nieujawnionej dotąd nazwie.

IFA 2015

Nieco więcej informacji o nowych urządzeniach z Windows 10 znajdziemy na stronie Blogging Windows. Microsoft zamieścił tam dość zwięzłe informacje o takich modelach, jak Acer Aspire One Cloudbook, Lenovo ThinkPad Yoga 260, Toshiba ED Logger (urządzenie z segmentu IoT) i Asus ROG G752.

Firma ujawniła także, że grupa testerów kompilacji poglądowych Windows 10 skupia już 7 milionów użytkowników. Po wejściu systemu w fazę RTM program Windows Indsider jest kontynuowany równolegle do "stabilnych" wydań systemu. Użytkownicy programu otrzymują do testów wybrane funkcjonalności, nim te trafią do standardowych użytkowników. Insiderzy testują także kolejne wydania Windows 10 Mobile: Insider Preview. Microsoft ogłosił też, że Insiderzy otrzymają teraz odznaczenie "INSIDER", wyświetlane przy ich profilu w serwisie Microsoft Answers.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-reveals-little-new-at-ifa-keynote

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • Ja 13:09 05.09.2015

    Asus ROG G752, nie Acer

  • KS 14:36 06.09.2015

    poprawione ;)

Skomentuj

Autor