Microsoft kończy produkcję opaski Band. Przygotowuje się do wydania jej następcy

Microsoft kończy produkcję opaski Band. Przygotowuje się do wydania jej następcy

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
19:42
23.07.2015
0 komentarzy
1497 wyświetleń

Ze swoją opaską Band do pomiaru parametrów naszego zdrowia Microsoft wszedł na rynek urządzeń ubieralnych około 9 miesięcy temu. Od tego czasu urządzenie to było sukcesywnie uaktualniane, coraz to bardziej zyskując na popularności. Jako że urządzenie to, będąc pierwszym tego typu produktem korporacji, miało swoisty charakter nieformalnego prototypu, wiele osób od dawna upatruje nowej, właściwej i dopracowanej już opaski Microsoft Band 2.

Pierwsze plotki na temat następcy opaski Microsoftu pojawiły się już maju, a niedługo potem korporacja oficjalnie potwierdziła, że prowadzi nad nią wstępne prace. Choć nie są znane żadne szczegóły na temat tego produktu, niektóre źródła jako przypuszczalną datę jego wydania wskazywały do tej pory koniec bieżącego roku. Jak donosi jednak portal GDG Arena, na opaskę Band 2 prawdopodobnie nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Microsoft już teraz przygotowuje się do wprowadzenia jej na rynek, czego oznaką ma być zakończenie produkcji obecnego modelu Band.

Według anonimowych źródeł tego portalu, po tym jak Microsoft powtórnie wyzbędzie się produktów oznaczonych znaczkiem refurbished, firma nie będzie już realizować dalszych dostaw Band w wersji 1, a tym samym rozpocznie sprzedaż nowego modelu opaski.

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft potwierdził, że w ramach oficjalnych kanałów dystrybucji opaska Band nie będzie dostępna w Polsce. Po cichu liczymy jednak na to, że wraz z rozciągnięciem sprzedaży na wybrane kraje europejskie, takie jak Wielka Brytania, Hiszpania, Francja czy Holandia, produkt ten trafi również do naszego kraju, ale jak na razie wszyscy zdają się go w swoich przypuszczeniach pomijać.

Więcej o opasce Microsoft Band możecie przeczytać w naszym dziale Sprzęt.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Band

Komentarze

Skomentuj

Autor