Microsoft jednak romansuje z Androidem

Microsoft jednak romansuje z Androidem

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
16:56
21.05.2014
1 komentarz
1954 wyświetlenia

Informacja dotycząca wspólnych prac Nokii i Microsoftu nad smartfonem z serii X była niemałym zaskoczeniem dla fanów Windows Phone. Opracowywane urządzenie miało bowiem być domyślnie wyposażone w system Android. Sukces Nokii X spowodował, że Microsoft zdecydował się kontynuować rozwój projektu.

Decyzja giganta nie może dziwić, urządzenia cechujące się niską ceną, prostotą, ciekawym wyglądem i szybkim działaniem, przypadły do gustu wielu osobom. Nokia X jest kierowana głównie do ludzi, którzy cenią założenia interfejsu Modern UI oraz korzystają z usług Microsoftu, a jednocześnie nie są gotowe wydać sporej sumy pieniędzy na sprzęt wyposażony w Windows Phone. Należy zaznaczyć, że Android użyty w serii X nie posiada domyślnie zainstalowanych usług Google. Zamiast Google Play można w nim znaleźć sklepik z aplikacjami Microsoftu i Nokii, np. Bing, Outlook, Here Maps. Oczywiście specyfika Androida pozwala na doinstalowanie usług internetowego giganta.

Microsoft wielokrotnie zaznaczał, że rynek urządzeń z najniższej półki jest dla firmy bardzo ważny. Koncern najpierw chce umocnić swoją pozycję właśnie w tym segmencie, aby następnie kontynuować podbój rynku droższych smartfonów. Trzeba przyznać, że strategia firmy się sprawdza, widać to choćby po sukcesie Nokii Lumii 520.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://wpworld.pl/34397/microsoft-pracuje-nad-kolejna-generacja-androidowych-nokii-z-serii-x/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • cendre 10:02 25.05.2014

    I tak MS nie będzie promował pełnego Androida na smartkach, tylko swój mocno pogięty, powód straci za dużo kasyyyy, a Goggle Play to gigant w aplikacjach oraz to, że sprzęt MS by Nokia jest po prostu za słaby . Właśnie poczyniłem pierwszy krok do opuszczenia SM, przesiadłem się z poczciwego symbiana S60 na Andka, to była konieczność.

Skomentuj

Autor