Microsoft inwestuje w półprzewodniki dla AI

Microsoft inwestuje w półprzewodniki dla AI

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:02
29.10.2018
279 wyświetleń

Microsoft (M12) ogłosił dzisiaj ostatnią inwestycję w Syntiant. Jest to firma, zajmująca się półprzewodnikami dla AI, tworząca nową klasą procesorów przeznaczonych dla sieci neuronowych o wysokiej wydajności i ultraniskim poborze mocy. Układy te znajdą zastosowanie w edge computingu, czyli na urządzeniach lokalnych (w odróżnieniu od chmury).

Oprócz Microsoftu w serię B tej inwestycji zaangażowali się Amazon Alexa Fund, Applied Ventures, Intel Capital, Motorola Solutions Venture Capital i Robert Bosch Venture Capital. Syntiant powołał również Samira Kumara, dyrektora zarządzającego M12, jako członka swojej rady.

Czujemy zarówno pokorę, jak i podekscytowanie, będąc wspierani przez kilka największych firm technologicznych na świecie. Dzięki uczestnictwu istniejących i nowych inwestorów oraz pogłębionemu kierowaniu naszej poszerzonej rady - z dodanymi Samirem Kumarem i Bretem Johnsenem - będziemy mogli komercjalizować technologię sieci neuronowych Syntiant dla urządzeń zasilanych bateriami, aby móc rzeczywiście umożliwić rozpowszechnienie sztucznej inteligencji.
- Kurt Busch, CEO Syntiant

Rozwiązania półprzewodnikowe Syntiant tworzy od podstaw. Wolne od ograniczeń starszych architektur procesorów, jego neuronowe procesory decyzyjne (NDP) używają analogowej sieci neuronowej, która wykonuje zadania przy niskim poborze mocy i z wysoką wydajnością. Dzięki tej technologii można wyposażyć w lokalną sztuczną inteligencję nawet niewielkie urządzenia, takie jak telefony, inteligentne głośniki czy urządzenia IoT.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-m12-invests-in-ai-semiconductor-company-syntiant/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja