Microsoft inwestuje w egzoszkielety wspomagane

Microsoft inwestuje w egzoszkielety wspomagane

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:55
04.01.2017
0 komentarzy
1712 wyświetlenia

Sarcos Robotics od ponad 25 lat produkuje kontrolowane przez człowieka roboty, których zadaniem jest poprawa zdrowia, bezpieczeństwa i jakości życia. Ta sama firma, która od dawna uchodzi za lidera w dziedzinie robotów przemysłowych, ogłosiła teraz, że otrzymała od Microsoft i innych inwestorów pokaźną dotację, której efektem ma być wprowadzenie na rynek egzoszkieletu.

Microsoft dołączył do Caterpillar Ventures, GE Ventures, Cottonwood Technology Fund, dwóch prywatnych inwestorów i współzałożycieli Sarcos. Ostatecznym celem inwestycji jest zwiększenie produkcji i wdrażania linii robotów Sarcos Guardian. Jak podaje producent, roboty znacząco zmniejszają ryzyko odniesienia obrażeń i koszt wykonywania wielu najniebezpieczniejszych i najtrudniejszych zadań. "Każdego roku podczas wykonywania pracy ginie lub zostaje zranionych 8 mln osób w samym tylko USA. Istnieje więc wyraźne zapotrzebowanie na roboty, które mogą podjąć się stanowiących wyzwanie zadań, które są zbyt niebezpieczne lub trudne dla ludzi" - mówi współzałożyciel i CEO Sarcos, Ben Wolff - "Nasze obsługiwane przez ludzi roboty są zaprojektowane do wykonywania pełnej znaczenia, bardzo precyzyjnej pracy w scenariuszach z życia wziętych, minimalizując ryzyko szkód wśród ludzi".

Producent, który określa się mianem lidera robotyki w "nieustrukturyzowanych środowiskach" otrzymał w sumie 25 mln dolarów - 15,625 mln z ostatniej dotacji i 10 mln sprzed kilku miesięcy. Jak do inwestycji odnosi się Microsoft? "Microsoft zamierza zapoczątkować nowe, nastawione na realny świat scenariusze użycia przemysłowego IoT. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Sarcos i naszymi klientami w obszarze zręcznych robotów przemysłowych używanych w nieuporządkowanych środowiskach. Sarcos wraz ze swoją ofertą Robot-as-a-Service, przy użyciu Microsoft Cognitive Services, Azure IoT Suite i Windows 10 IoT, tworzy unikalną szansę na fundamentalną transformację bezpieczeństwa i efektywności w wielu przemysłowych scenariuszach na całym świecie" - komentuje Kevin Dallas, CVP działu Internet of Things (IoT) z Microsoft.

Choć nam egzoszkielety kojarzą się przede wszystkim z nieśmiertelną serią Fallout, Sarcos zdobył sławę dzięki porównaniu do Iron Man, gdy Time Magazine umieścił ubieralny egzoszkielet na liście 50 najlepszych wynalazków 2010 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-invests-in-sarcos-robotics-aims-to-bring-exoskeleton-to-market

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor