Microsoft inwestuje w AirMap, twórcę oprogramowania dla dronów

Microsoft inwestuje w AirMap, twórcę oprogramowania dla dronów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:42
24.02.2017
0 komentarzy
1375 wyświetleń

Microsoft po raz kolejny sygnalizuje zainteresowanie dronami, tym razem inwestując w AirMap. Nazwa może wydawać się znajoma dla specjalistów bezpieczeństwa IT, jednak chodzi start-up będący liderem w dostarczaniu oprogramowania dla dronów. W sumie firma otrzymała 26 mln dolarów, a prócz Microsoft swój wkład ofiarowali Sony, Qualcomm, chiński producent dronów Yunnec i kilku innych graczy.

AirMap zatrudnia obecnie 50 pracowników w swojej siedzibie w Santa Monica w stanie California i planuje otwarcie biur w Berlinie oraz NASA Ames Research Center w Dolinie Krzemowej. Start-up powołano do życia dwa lata temu. Jego oferta to przede wszystkim usługi pozwalające zarządzać ruchem w czasie rzeczywistym, kompatybilne z ok. 80% wszystkich dronów, zarówno tych pilotowanych, jak i autonomicznych. Oprogramowanie firmy znaleźć można w dronach rekreacyjnych i tych przeznaczonych do zastosowań komercyjnych. Ponad 125 lotnisk na całym świecie wykorzystuje oprogramowanie AirMaps, by umożliwiać dronom bezpieczne poruszanie się po przestrzeni powietrznej wokół nich, zyskać wgląd we wcześniejsze i aktualne loty dronów, śledzić powiadomienia i komunikować się z pilotami dronów.

"Strategiczni partnerzy uczestniczący w serii B finansowania [start-upu] odzwierciedlają różnorodność ekosystemu dronów i ich potencjał, dający korzyści każdemu sektorowi naszej ekonomii" - mówi Ben Marcus, CEO AirMap, pełniący też ważną funkcję w Unmanned Aircraft Safety Team - "Już niebawem miliony dronów będą wykonywać miliardy lotów. Jest to przyszłość, polegająca na bezpiecznym, autonomicznym funkcjonowaniu dronów w dużej skali. Technologia AirMap umożliwi temu zaistnieć, pozwalając latać zarówno dzisiejszym dronom, jak i autonomicznym dronom jutra". O tym, że AirMap odegra ważną rolę w kształtowaniu przyszłości przemysłu dronowego, przekonany jest również Nagraj Kashyap, CVP grupy Microsoft Ventures - "Jesteśmy podekscytowani wspierając ich rozwój oraz - co za tym idzie - rozwój komercyjnych i rekreacyjnych aplikacji dla pilotowanych i autonomicznych dronów. Wierzymy, że inwestując w firmy pokroju AirMap, zasoby, platformy i technologie AI Microsoftu pomogą nadać pędu przyszłościowemu ekosystemowi dronów".

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o Aerial Informatics and Robotics Platform, niedawno utworzonej platformie Microsoftu z narzędziami do budowy bezpieczniejszych i bezkolizyjnych dronów. Zapowiada się, że jeszcze niejednokrotnie usłyszymy o inwestycjach firmy z Redmond w tym obszarze.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-leads-investment-in-drone-software-maker-airmap

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor