Microsoft i Xiaomi będą współpracować na polach chmury, AI, laptopów i Cortany

Microsoft i Xiaomi będą współpracować na polach chmury, AI, laptopów i Cortany

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:43
23.02.2018
1 komentarz
1302 wyświetlenia

Microsoft ze swoim oprogramowaniem podbija kolejny ekosystem. Chiński gigant mobilny i gigant technologiczny z Redmond ogłosili dziś memorandum porozumienia dotyczące strategicznej współpracy na polach wsparcia dla chmury, sztucznej inteligencji i laptopów. Xiaomi i Microsoft planują też prace nad cyfrowymi asystentami, wliczając w to Cortanę. Na czym polegać będzie partnerstwo i jakie korzyści będą czerpać jego strony?

Microsoft i Xiaomi

Strategiczne porozumienie Microsoft Corp. i Xiaomi Inc. to wstęp do współpracy w obszarach, które łączą mocne strony oprogramowania i sprzętu obu firm, ale też pogłębienie trwającego już prawie 2 lata partnerstwa. Współpraca dotyczyć ma obszarów chmury, AI i rozwijania wyposażenia dla laptopów. Więcej wiadomo o cyfrowych asystentach - z memorandum wynika, że Cortana trafi na istniejące urządzenia Xiaomi, ale działania na tym polu mogą sięgać dalej. Umowa ta została zawarta półtora roku po tym, jak Xiaomi zgodził się nabyć około 1,5 tys. patentów Microsoftu, co stało się początkiem trwającej nadal współpracy.

Microsoft i Xiaomi

"Misją Xiaomi jest umożliwienie wszystkim na świecie cieszenia się technologią. Współpraca z Microsoft na polu wielu dziedzin technologii pomoże nam szybciej dostarczać naszym klientom mocniej wyróżniające się produkty i usługi" - powiedział Wang Xiang, Senior Vice President w Xiaomi. Chiński koncern będzie mógł więc przyciągać klientów szerokim wachlarzem usług pochodzących od Microsoft. Ten z kolei zyska szansę dotarcia ze swoim oprogramowaniem na Androida do ogromnej bazy klientów Xiaomi.

Założony w 2010 roku Xiaomi był niegdyś jednym z najbardziej obiecujących chińskich startupów. Na sukces firma zapracowała oferując modne smartfony i realizując strategię marketingową opartą na sprzedaży online. Po różnych perturbacjach Xiaomi wrócił na mocną pozycję, w ostatnim kwartale zeszłego roku stając się czwartą najpopularniejszą marką smartfonów na świecie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xiaomi-signs-mou-microsoft-collaborate-cloud-ai-laptops/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • Kotecek_PL 17:25 25.02.2018

    Osobiście jakoś nie mam zaufania do Xiaomi, ale może oni jakoś pchną Microsoft do odpalenia Cortany po Polsku :)

Skomentuj

Autor