Microsoft i Red Hat ze wspólną ofertą OpenShift w Azure

Microsoft i Red Hat ze wspólną ofertą OpenShift w Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:37
09.05.2018
0 komentarzy
546 wyświetleń

Microsoft poinformował o rozszerzeniu współpracy z Red Hat. Wspólna oferta umożliwić ma deweloperom uruchamianie aplikacji opartych na kontenerach na platformie Microsoft Azure lub lokalnie. Pierwsza wspólnie zarządzana oferta w chmurze publicznej nosi szyld OpenShift, choć nazwa sama w sobie nie jest nowością, nawet na Azure. Red Hat OpenShift będzie wspólnie opracowywany i projektowany przez obie firmy, by ułatwić zarządzanie kontenerami dla klientów korporacyjnych.

Red Hat OpenShift w Azure

Gartner prognozuje, że w 2020 roku ponad 50% globalnych przedsiębiorstw będzie używać aplikacji w kontenerach na etapie produkcyjnym. Dziś czyni to mniej niż 20% firm. "Jako że organizacje zwracają się w kierunku konteneryzowanych aplikacji i Kubernetes, by napędzać cyfrową transformację i móc sprostać wymaganiom klienckim, konkurencyjności i rynkowym, potrzebują one rozwiązań pozwalających z łatwością orkiestrować i zarządzać tymi aplikacjami, zarówno w chmurze publicznej, jak i [w wydaniu] on-premises" - wyjaśnia dalej Microsoft. Stąd właśnie pomysł na Red Hat OpenShift on Azure. Oferta ma charakteryzować się:

  • elastycznością: swobodne przenoszenie aplikacji między środowiskami lokalnymi i Azure za pomocą OpenShift;
  • szybkością: szybsze i bezpieczniejsze połączenia między Azure i klastrami OpenShift on-premises z hybrydowym podejściem do sieci;
  • produktywnością: dostęp do usług Azure, takich jak Azure Cosmos DB, Azure Machine Learning i Azure SQL DB.

Microsoft i Red Hat ogłosili ponadto szereg dodatkowych wspólnych działań, w tym zapewnienie pełnego wsparcia dla Red Hat OpenShift Container Platform w wersji on-premise na Microsoft Azure Stack, zarządzanie multiarchitekturowymi kontenerami, które obejmuje kontenery Windows Server i Red Hat Enterprise Linux, więcej sposobów zaprzęgnięcia danych (rozszerzona integracja Microsoft SQL Server w Red Hat OpenShift) i więcej sposobów na używanie narzędzi Microsoftu na platformach Red Hat dla deweloperów.

Red Hat OpenShift on Azure stanie się dostępny w wersji Preview w najbliższych miesiącach. Już dostępne w Azure zasoby to z kolei Red Hat OpenShift Container Platform oraz Red Hat Enterprise Linux.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/2018/05/08/red-hat-and-microsoft-co-develop-the-first-red-hat-openshift-jointly-managed-service-on-a-public-cloud/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor