Microsoft i Cray łączą siły w celu zwiększenia możliwości Azure

Microsoft i Cray łączą siły w celu zwiększenia możliwości Azure

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:59
24.10.2017
0 komentarzy
947 wyświetleń

Jedno z głównych źródeł dochodu Microsoftu, czyli platforma Azure, stale się rozrasta i poszerza swoje możliwości. Aby to umożliwić, gigant z Redmond chętnie nawiązuje współpracę z najistotniejszymi i najbardziej obiecującymi firmami zajmującymi się szeroko pojętymi technologiami IT. Jedną z nich jest Cray, jeden z największych na świecie producentów superkomputerów – maszyn o mocy tysiące razy większej, niż te dostępne dla zwykłego użytkownika. To już nie pierwszy raz, gdy firmy te mają ze sobą do czynienia, bowiem kilka lat temu (2008 rok) połączyły one siły by stworzyć tani (zaledwie 25-60 tysięcy dolarów) superkomputer, Cray CX1. Teraz zaś kooperacja skupić się ma na wprowadzeniu do Azure dużo większej mocy obliczeniowej.

Jeden z superkomputerów Cray

Już niebawem użytkownicy platformy chmurowej Microsoftu skorzystać będą mogli z niesamowitych możliwości oferowanych przez superkomputery Cray XC oraz Cray CS połączone z systemem składowania danych ClusterStor. Mają one funkcjonować w sieci Azure, integrując się przy tym z usługami maszyn wirtualnych, Azure Data Lake, Azure Machine Learning oraz platformą SI Microsoftu. Umożliwi to użytkownikom przeprowadzanie tak skomplikowanych czynności, jak chociażby opracowywanie analiz ogromnych ilości danych w czasie rzeczywistym, czy też przetwarzanie informacji przez złożone algorytmy SI.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy i w których dokładnie centrach danych pojawią się superkomputery Cray. Pewne jest natomiast to, że proces ich wdrażania do infrastruktury rozpocznie się początkowo jedynie w USA – do Europy oraz Azji mają trafić zgodnie z zapotrzebowaniem, co jasno sugeruje iż w regionach tych przewidywany jest dużo niższy popyt na tego typu rozwiązania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/cray-supercomputers-come-to-azure-thanks-to-new-partnership?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neowin-main+%

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor