Microsoft i Abbey Road RED eksplorują nowe sposoby produkcji muzycznej

Microsoft i Abbey Road RED eksplorują nowe sposoby produkcji muzycznej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:50
15.11.2018
257 wyświetleń

Abbey Road Studios stało się znane na całym świecie z wyprodukowania wielu przełomowych albumów, których brzmienie jest niedoścignione po dziś dzień. To tu swoje klasyki nagrywali The Beatles, Pink Floyd czy Oasis, ale też bardziej współcześni artyści, tacy jak Radiohead, U2, Kanye West czy Lady Gaga. Założone w 1931 roku w Londynie studio nie odcina jednak tylko kuponów z dawnych sukcesów i stale poszukuje nowych technik produkcyjnych. A w tym pomocna okazuje się technologia Microsoftu.

Studio zamierza dalej kształtować trendy w tworzeniu muzyki, poszukiwać nowych sposobów rejestrowania dźwięku i rewolucjonizować proces inżynieryjny. Pod jego szyldem działa Abbey Road RED, inkubator technologiczny, który zaprosił blisko setkę deweloperów, technologów, projektantów i producentów, którzy wzięli udział w pierwszym hackathonie Abbey Road z udziałem technologii i ekspertów z Microsoftu. Próbowali oni sprawdzić, w jaki sposób przemysł muzyczny może wykorzystywać sztuczną inteligencję i oparte na niej usługi poznawcze (kognitywne). Eksperymenty odbyły się z udziałem technologii m.in. rozpoznawania obiektów, analizy emocji i rozumienia języka naturalnego.

Studio One

Dominika Dronska, Senior Digital Marketing Manager w Abbey Road Studios, mówi o nowym paradygmacie w tworzeniu muzyki - eksplorowaniu wpływów najnowszych technologii i wydajnych komputerów na pracę twórczą:

Po raz pierwszy w historii zebraliśmy najbystrzejszych technologów i producentów muzycznych i stworzyliśmy unikalną, inspirującą atmosferę, w której mogą się zdarzyć piękne wypadki. Kluczowym powodem istnienia Abbey Road jest umożliwianie twórczości w wielu formach, a dziś używaliśmy AI i uczenia maszynowego, by zobaczyć, jak twórcy muzyki mogą aplikować technologię w tej postcyfrowej erze.

Hackathon miał miejsce w Studio One - miejscu, gdzie nagrano m.in. ścieżki dźwiękowe dla trylogii Władca Pierścieni, Gwiezdnych wojen: część V – Imperium kontratakuje, Grawitacji czy Czarnej Pantery. Start-upy i partnerzy Abbey Road RED demonstrowali inteligentne mikrofony, innowacyjne instrumenty i modyfikacje na poziomie układów elektronicznych, by zainspirować hakerów, podczas gdy grupa artystów i techników Hackoustic budowała artystyczną instalację dźwiękową i dała występ na zakończenie eventu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/en-gb/2018/11/15/microsoft-is-helping-abbey-road-red-explore-the-future-of-music-recording/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja