Microsoft dołącza do OpenChain, by wspierać standaryzację open source

Microsoft dołącza do OpenChain, by wspierać standaryzację open source

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/6/2019, 7:30 PM

Liczba odsłon: 1274

Microsoft dołączył do OpenChain Project jako platynowy członek, by wspierać standaryzację zapewniania zgodności w open source. Projekt ma na celu łatwiejsze i spójniejsze wprowadzanie ​​zgodności z licencją open source.

Microsoft dołączy także do rady zarządzającej OpenChain, w skład której wchodzą już przedstawiciele Adobe, ARM Holdings, Cisco, Comcast, Facebook, GitHub, Google, Harman International, Hitachi, Qualcomm, Siemens, Sony, Toshiba, Toyota, Uber i Western Digital.

Firmy konsumują miliardy linijek oprogramowania open source poprzez swoje łańcuchy dostaw, kiedy budują nowe produkty i usługi. Jednym z kluczowych wyzwań, gdy kod przepływa między firmami, jest zapewnienie, że w odpowiednim czasie i odpowiednio skutecznie spełnione są stosowne wymagania licencyjne. OpenChain Project dostarcza firmom spójnego sposobu stawiania czoła tym wyzwaniom.
– OpenChain Project

Jako członek projektu, Microsoft pomoże zdefiniować najlepsze praktyki i standardy, dotyczące zgodności otwartoźródłowego oprogramowania. Pozwoli to firmom korzystać z technologii Microsoftu i innych technologii open source w heterogenicznych środowiskach. Zgodność ze specyfikacją OpenChain zdaniem jej autorów pokazuje, że firma spełnia kluczowe wymagania w programie zapewniania zgodności jakościowej open source i buduje zaufanie między firmami w łańcuchu dostaw.

Zaufanie jest kluczem do open source, a zgodność z licencjami open source jest ważną częścią budowania tego zaufania. Dołączając do OpenChain Project, nie możemy się doczekać współpracy ze społecznością w celu zdefiniowania standardów zgodności, które pomogą budować zaufanie do ekosystemu open source i łańcucha dostaw.
– David Rudin, Assistant General Counsel, Microsoft

Shane Coughlan, General Manager w OpenChain, dodaje z kolei, że obecność Microsoft w projekcie jest silna nie tylko w kryteriach open source, ale i standaryzacji. Członkostwo to zapewni świetny balans w naszej społeczności przedsiębiorców i firm z branż chmurowej, motoryzacyjnej i krzemowej, pozwalając nam upewnić się, że standard pasuje do firmy każdego rodzaju i z każdej branży.