Microsoft buduje nową usługę streamingową dla aplikacji i gier

Microsoft buduje nową usługę streamingową dla aplikacji i gier

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:46
03.10.2018
294 wyświetlenia

Arcadia jest jednym z projektów Microsoftu, o którym mówiło się nie raz, lecz w wypowiedziach tych brakuje konkretnych szczegółów. Już w 2015 roku pisaliśmy o opartej na chmurze usłudze streamingowej, związanej z przesyłaniem gier, rozwijanej właśnie pod tym szyldem. Wygląda na to, że Arcadia powraca, ale nie ze zwieńczeniem tych wczesnych wysiłków, lecz z czymś zupełnie nowym.

Jak wynika z nowego raportu Mary Jo Foley z ZDNet (a jest to wiarygodne źródło), Microsoft Operating Systems Group buduje całkiem nowy serwis streamingowy, zaprojektowany dla gier i aplikacji. Jego nazwa to właśnie Arcadia. Usługa ma zastąpić Rio, anulowany projekt serwisu streamingowego, którego rozwój zakończył się w 2013 roku. Jak donoszą źródła Foley, Arcadia była pierwotnie rozwijana, aby użytkownicy mogli strumieniować aplikacje na Androida na swoich urządzeniach z Windows. Miałoby to rozwiązać problem app-gap, tj. niedostatku aplikacji w Microsoft Store. Zamiast tego użytkownicy mogliby uruchamiać po prostu aplikacje z Androida, choć nie bezpośrednio na swoim urządzeniu. Co się stało z tym projektem?

Streaming aplikacji i gier z Androida na Windows najwyraźniej przestał być dla Microsoftu tak interesujący, a przynajmniej nie na tyle, by traktować go jako priorytet. Informatorzy twierdzą, że Arcadia kieruje się raczej w stronę wykorzystania wielu technologii aplikacji, by wnieść unikalne doświadczenia i [doświadczenia] premium na kluczowe platformy Microsoftu.

Podobno to właśnie owe "kluczowe platformy" (core platforms) mają świadczyć o doniosłości projektu Arcadia. Niestety, szczegóły tego przedsięwzięcia nie są jeszcze znane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsofts-arcadia-team-is-building-a-streaming-app-and-game-service/

Polecamy również w kategorii Pozostałe aplikacje