Microsoft Ventures i cyberbezpieczeństwo

Microsoft Ventures i cyberbezpieczeństwo

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:13
18.07.2017
0 komentarzy
1048 wyświetleń

W zeszłym roku powstała ciekawa inicjatywa nosząca nazwę Microsoft Ventures. Jej zadaniem jest wspierać finansowo obiecujące projekty typu start-up, które mają szansę na wprowadzenie chociaż drobnych zmian na rynku cyfrowym. Na niedawnej konferencji Microsoft Inspire 2017 zostały zaprezentowane dwa z nich, oczywiście objęte wspomnianą inicjatywą: Synack oraz Illusive Networks. Oba ściśle skupiają się na bezpieczeństwie w sferze cyfrowej, co przybiera na znaczeniu, zważywszy na coraz częstszą aktywność crackerów.

Pierwszy z omawianych startupów, Synack, otrzymał w kwietniu dotację rzędu 21 milionów dolarów. Firma ta używa nietypowego rozwiązania powiązanego z crowdfundingiem - za pomocą swojej platformy oferuje rozmaite testy penetracyjne bazujące na jednoczesnej współpracy wielu specjalistów z całego świata. Dzięki temu zagrożenia i dziury w zabezpieczeniach namierzyć można dużo wcześniej niż przy użyciu klasycznych metod, ponadto raporty i analizy wykonane w ten sposób są pewniejsze. Drugą zaś firmą, która zaprezentowała swoje rozwiązanie na wspomnianej konferencji, jest Illusive Networks – w tym przypadku jednak kwota dotacji nie jest znana. Jej rozwiązanie opiera się na technologiach analizy po naruszeniu, dzięki którym można określić, czego dokładnie szukali atakujący, oraz w jaki sposób się włamali. Ponadto zabezpieczenia Illusive Networks używają rozmaitych sztuczek, takich jak podawanie fałszywych danych czy też serwerów-pułapek.

Cyberbezpieczeństwo nadal pozostaje jednym z najistotniejszych tematów

Rozwój technologiczny w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jest jak najbardziej wskazany – w innym wypadku skazani będziemy na ciągłe ponoszenie porażek w starciu z crackerami, którzy to wynajdują coraz to nowsze sposoby na włamanie się do obiektów ataku. Na szczęście inicjatywy takie jak Microsoft Ventures umożliwiają rozwinięcie się również firmom zajmującym się zabezpieczeniami, które w innym wypadku skazane byłyby na bankructwo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/these-microsoft-ventures-security-startups-are-beating-hackers-at-their-own-game

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor