Microsoft Teams z nową ofertą dla klientów rządowych

Microsoft Teams z nową ofertą dla klientów rządowych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:21
28.06.2018
0 komentarzy
522 wyświetlenia

Microsoft Teams wkrótce stanie się dostępny w specjalnej wersji dla instytucji rządowych. Wydanie go dla US Government Cloud Community (GCC) nastąpi 17 lipca, a pod koniec sierpnia zostanie udostępniony wszystkim klientom z tego sektora. Wersja ta spełnia szereg certyfikatów i będzie przypisana do rządowych planów Office 365. Pojawią się też inne zmiany w stosunku do wersji dla firm.

Microsoft Teams Government

Teams dla GCC został zbudowany, by sprostać poszerzonym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa i zgodności. Poza zabezpieczeniami i certyfikatami już dostępnymi Teams stał się zgodny z FedRAMP Moderate, CJIS, IRS 1075, HIPAA, SOC 1, SOC 2, EU Model Clauses i ISO27001. Dodano też wsparcie dla wyszukiwania logów audytów, eDiscovery, polityki retencji i kwestii prawnych związanych z kanałami, czatami, plikami i zarządzaniem aplikacjami mobilnymi z Microsoft Intune. Inne zmiany odnotowano w takich kategoriach, jak:

  • Nagrywanie rozmów i spotkań - nagrywanie jest zależne od Microsoft Stream, który trafi do planów rządowych w przyszłości.
  • Aplikacje - aplikacje, boty i łączniki nie będą wstępnie dostępne. Microsoft pracuje nad uzyskaniem zgodności w stopniu Moderate według FedRAMP.
  • Wysyłanie maili do kanału - obecna architektura nie jest wspierana w planach rządowych.
  • Zunifikowana prezencja - jako pierwsi z tej funkcji zaczną korzystać klienci korporacyjni.
  • Powiadomienia e-mail - obecna architektura nie jest wspierana w planach rządowych. Trwają jednak prace nad wsparciem.
  • Giphy - domyślnie wyłączone, ale mogą zostać włączone przez administratora.

Microsoft Teams będzie dostępny w planach Office 365 for US Government G1, G3, G5 i F1 oraz Microsoft 365 for US Government G3, G5 i F1.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Teams-Blog/Microsoft-Teams-will-be-available-July-17-for-the-US-Government/ba-p/209976

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor