Microsoft Teams z największą jak dotąd aktualizacją

Microsoft Teams z największą jak dotąd aktualizacją

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:47
29.01.2018
1 komentarz
2514 wyświetlenia

Microsoft poinformował dziś o aktualizacji programu Teams, nazywając ją "największym pojedynczym wydaniem nowych funkcjonalności od czasu premiery Teams w marcu zeszłego roku". Nowości skupiają się przede wszystkim na pracy z aplikacjami, wliczając w to nowy interfejs Sklepu, możliwość wklejania zawartości z aplikacji do konwersacji, spersonalizowany widok aplikacji i funkcje związane z poleceniami.

Microsoft Teams

Zobaczmy, co dokładnie zmieniło się w najnowszym wydaniu Teams:

  • Dodawanie informacji z aplikacji do konwersacji: od teraz do konwersacji w Teams możemy dodawać zawartość bezpośrednio z aplikacji, bez konieczności tworzenia zrzutów ekranu lub hiperłączy. W ten sam sposób, w jaki dodajemy emoji lub GIF, możemy teraz dodawać treści z aplikacji. Przykładowo, możemy wyszukać konkretne zadanie w Trello, element w Wrike czy prognozę pogody, a następnie umieścić tę zawartość jako interaktywną kartę z informacją we wiadomości.
  • Dostęp do osobistego widoku aplikacji: nowa, spersonalizowana przestrzeń dla aplikacji oferuje łatwy dostęp do tych aplikacji, które są dla nas najważniejsze. W widoku tym możemy zobaczyć elementy, które nas dotyczą, np. zadania w Planner czy requesty w Bitbucket Cloud. Zapewniony jest też dostęp do ostatnio używanych rzeczy, takich jak notesy w OneNote czy wideo w Microsoft Stream. Znajdziemy tu również Who - nową aplikację napędzaną przez Microsoft Graph, która pozwala wyszukiwać ludzi w naszej organizacji na podstawie nazwy lub tematu. Nową przestrzeń osobistą wywołamy, klikając wielokropek (...) w głównej belce menu po lewej stronie.
  • Odkrywanie aplikacji w nowym Sklepie: nowy interfejs wbudowanego w Teams sklepu z aplikacjami pozwala na wygodniejsze wyszukiwanie aplikacji według nazwy, kategorii lub sposobu integracji (np. boty, karty, łączniki). Przypomina to nieco niedawno zaktualizowany Sklep z dodatkami w Outlook 2016.
  • Polecenia tekstowe dla aplikacji: w Microsoft Teams znajduje się na pasku tytułowym rodzaj wiersza poleceń, służący też jako standardowa wyszukiwarka. Możemy w nim wpisywać komendy np. "/goto" i wybierać aplikację. By sprawdzić, którym aplikacjom można wydać polecenia, w polu wiersza wpisujemy "@".
  • Szybkie akcje z poleceniami slash: polecenia z ukośnikiem to najszybszy sposób, by szybko wykonać zadanie w aplikacji lub dotrzeć do wybranego miejsca w Teams. W ten sposób można np. zmienić status, dodać użytkownika do zespołu lub wykonać call do współpracownika. By zobaczyć listę dostępnych poleceń slash, w polu wiersza wpisujemy "/".

Jak twierdzi Microsoft, zmiany w Teams staną się widoczne w najbliższym czasie. W naszym przypadku aktualizacja do polskiej wersji językowej klienta Teams jeszcze nie dotarła.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/en-us/2018/01/29/new-ways-to-use-apps-and-get-more-done-in-microsoft-teams/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

  • hioopi 20:31 29.01.2018

    Potwierdzam, także nie mam jeszcze updatu.

Skomentuj

Autor